OD PRZYSZŁOŚCI DO TERAZ – wykład Roberta Majkuta

OD PRZYSZŁOŚCI DO TERAZ – wykład Roberta Majkuta

Robert Majkut, ceniony na świecie polski designer oraz projektant komercyjnych wnętrz, laureat nagrody European Property Awards 2015 – 2016 będzie gościem specjalnym III Międzynarodowego Festiwalu Dobrych Projektów WROCLOVE DESIGN. 18 maja 2016 r. wygłosi jubileuszowy wykład „OD PRZYSZŁOŚCI DO TERAZ”.

Serdecznie zapraszamy na jubileuszowy wykład znanego na świecie designera i projektanta przestrzeni komercyjnych Roberta Majkuta „OD PRZYSZŁOŚCI DO TERAZ” 18 maja 2016 r podczas III Międzynarodowego Festiwalu Dobrych Projektów WROCLOVE DESIGN.

Będzie to oparta na 20-letnim doświadczeniu i obserwacjach opowieść o tym, w jaki sposób, z subiektywnej perspektywy Roberta Majkuta, zmieniły się nie tylko standardy postrzegania designu i pracy projektantów, ale też same wyzwania, metody i obszary aktywności. Prowadzący wykład zaprezentuje kierunek zmian, rozwój oraz rolę i oczekiwania związane z pracą projektanta na przestrzeni lat. Zwróci też uwagę na czynniki, które wpłynęły na oblicze współczesnego designu oraz perspektywy postrzegania jego roli w świecie.

–  To topografia kamieni milowych i punktów orientacyjnych ukształtowanych przez ostatnie 20 lat – zapowiada wykład Robert Majkut. –  Będzie także o tym jak zmieniano i redefiniowano pojęcia z pełną brutalnością eksperymentu na żywym organizmie społecznym. To także wynikające z tego wnioski jaka jest przyszłość – tutaj, teraz…

Wykład Roberta Majkuta to także doskonała okazja do podsumowania jego pracy twórczej, bowiem w tym roku Studio ROBERT MAJKUT DESIGN obchodzi 20. rocznicę istnienia.

Światowy rozgłos artysta zdobył m.in. w 2011 r. w Mediolanie, prezentując swój pionierski projekt, będącego synonimem dojrzałego wzornictwa i zaawansowanej technologii, fortepianu Whaletone, wyglądem przypominającego wyłaniającego się z fal wieloryba. Jednym z jego najbardziej spektakularnych dzieł, cenionych na całym świecie, jest także kompleksowy projekt wnętrz Multikina Złote Tarasy. Jego dziełami są także kina Kolosej Cinema w Liublianie (Słowenia) i Orange Cinema oraz Sky Entertainment Center w Beijing w Chinach.

Studio Robert Majkut Design na przestrzeni lat opracowywało liczne projekty komercyjnych wnętrz dla takich firm jak Expander, Open Finance, Noble Bank, ING, PKO BP. Współpracuje też z firmami z sektora dóbr luksusowych. Według jego projektów zostały wyposażone salony sprzedaży markowych zegarków Time Trend czy warszawski showroom Moliera 2 dla marki Valentino.

Na przestrzeni 20 lat Robert Majkut otrzymał też wiele nagród i wyróżnień przyznawanych przez środowiska branżowe i dziennikarskie. Między innymi w 2004 r. został uhonorowany przez British Council wyróżnieniem „Rising Star”, a w 2007 r. nominowany do ElleStyle Awards w kategorii „dobry design”. Został także laureatem European Property Awards 2015/2016 w kategorii Leisure Interior.

III Międzynarodowy Festiwal Dobrych Projektów WROCLOVE DESIGN odbędzie się w dniach 18-22 maja 2016 r. we Wrocławiu. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji będzie FOR SALE: DESIGN i będzie dotyczyć szeroko rozumianego konsumpcjonizmu. Udział w wydarzeniu zapowiedzieli znani designerzy oraz zostali zaproszeni zdolni debiutanci wzornictwa przemysłowego.

 

Zapisy na wydarzenie: www.wroclovedesign.pl

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter