Przytulny minimalizm w pokoju dla dziecka

Przytulny minimalizm w pokoju dla dziecka

Projekt miał być minimalistyczny, z małą ilością dekoracji i kolorów, a jednocześnie ciepły, pastelowy, przywodzący na myśl styl skandynawski. Jak stworzyć wnętrze według takich wytycznych?

Autorka bloga www.modelsoutfit.pl, Katarzyna Wietecha, która zaprojektowała pokój, postawiła na białe ściany i białe meble polskiej marki Pinio. Proste kształty, minimum ozdobników i naturalne, lite drewno łóżeczka z linii Marsylia Mdf oraz szafy i regału z kolekcji Barcelona, stanowiły idealną bazę pod minimalistyczny pokoik. Wybrano do niej dwa rodzaje dodatków: monochromatyczne i pastelowe.

Monochromatyczne, podkreślające minimalistyczny, nowoczesny charakter pokoju akcesoria, urozmaicają wizerunki zwierząt, królika i szopa, oraz gwiazdki (Eclectic Living). Ciekawym i oryginalnym rozwiązaniem jest szary dywan z królikiem, przypominający raczej koc niż to, co zwykle nazywamy dywanem. Nad łóżeczkiem naklejona została modna naklejka ścienna z szopem praczem i gwiazdkami, nawiązująca do motywu szopa na tekstyliach wyposażających łóżko. Przytulny charakter pokoikowi nadały przede wszystkim pastelowe dodatki od Lamps&Company: Duża i mała lampa stojąca o białej, drewnianej podstawie i błękitnym abażurze w białe groszki z kolekcji White Dots i szaro-miętowa pufa w gwiazdki z kolekcji Mint&Grey Stars. Wnętrze ożywił mocny akcent kolorystyczny w postaci zawieszonego na ścianie obrazu z żółtym słoniem. Tak urządzony pokój świetnie sprawdzi się na długie lata zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki i stanowi i idealną bazę pod wprowadzanie dalszych zmian, wraz z rozwojem mieszkańca pokoju.

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter