Raphael Loubaton z Petite Friture o wzornictwie na 8. OKK! design

Raphael Loubaton z Petite Friture o wzornictwie na 8. OKK! design

Raphael Loubaton, przedstawiciel marki Petite Friture – ikony francuskiego designu będzie gościem najbliższej edycji OKK! design. Podczas spotkania opowie o budowaniu marki oraz dobrym wzornictwie, a także będzie indywidualnie odpowiadał na pytania dziennikarzy. 8. spotkanie OKK! design odbędzie się 13 czerwca 2016 r. w godzinach: 13.00-19.00 w przestrzeni MYSIA3 w Warszawie.

Petite Friture to francuska firma kreująca trendy na rynku produktów wyposażenia wnętrz. Założyła ją Amélie du Passage w 2009 roku. Od tego czasu jest uznanym przedstawicielem światowego designu najwyższej klasy. Projektują dla niej między innymi Claesson Koivisto Rune, Sam Baron, Noé Duchaufour Lawrance, Pierre Favresse czy Constance Guisset. Produkty Petite Friture pojawiają się co roku na najbardziej liczących się międzynarodowych targach wnętrzarskich, m.in.: Cologne, Maison & Objet Paris, Salone Internazionale del Mobile in Milan czy Stockholm Furniture Fair.

W 2015 r. marka nawiązała współpracę z India Mahdavi – znaną z prostych i wyrafinowanych form, co zaowocowało powstaniem serii stolików Parrot, zaprezentowanych po raz pierwszy na targach Maison & Objet 2015. Tym, co wyróżnia Petite Friture jest kreatywność, najwyższa jakość oraz otwarcie się na potrzeby klientów. Marka odniosła międzynarodowy sukces, wprowadzając na rynek lampę Vertigo, a przypieczętowały go oświetlenie Tidelight, a następnie krzesło Market.

Petite Friture oferuje także produkty na rynek kontraktowy. Współpracuje z architektami, projektantami i dekoratorami wnętrz. W Polsce produkty Petite Friture można kupić przede wszystkim w stacjonarnym salonie Muppetshop w Warszawie oraz sklepie internetowym.

OKK! design to cykl spotkań szkoleniowo-konferencyjnych skupiających się wokół dobrego wzornictwa. Pierwsza edycja odbyła się w 2012 r. i od tego czasu stał się ważnym wydarzeniem w branży architektonicznej i wnętrzarskiej. Dla projektantów, architektów i dekoratorów wnętrz jest okazją do poszerzania wiedzy oraz kompetencji, a także nawiązywania kontaktów biznesowych. Tradycyjnie już prelegentami OKK! Design są ikony polskiego wzornictwa, cenieni ludzie świata nauki oraz krytycy designu. 8. edycja odbędzie się pod hasłem WNĘTRZA PUBLICZNE.

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter