Redesign fotela z lat 30-tych

Redesign fotela z lat 30-tych

Renesans foteli produkowanych w zakładach meblowych w Swarzędzu od lat 30-tych do 70-tych XXw . Dzięki ponadczasowej, klasycznie pięknej formie, trwałości materiałów oraz doskonałości rzemiosła do dzisiaj w wielu domach zachowały się te piękne przedmioty.

Dzisiejszy fotel PIU powraca dzięki marce Swarzędz Home. Wykonywany jest tak samo jak dawniej – to unikatowa, miarowa ręczna praca, wymagająca  wiedzy przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Dzięki zastosowaniu zanikającej i  zapomnianej już techniki sznurowania sprężyn  fotel ma niezwykłą sprężystość. Oparcie z wkomponowanymi w nie drewnianymi  podłokietnikami otula siedzącego tworząc idealną jakość siedzenia.

Świeży design mebla jest efektem współpracy projektanta dr Jacka Mikołajczaka i zespołu wdrożeniowego Swarzędz Home.

Limitowana seria foteli Piu na sezon 2015/2016 powstała  poprzez połączenie kolorowych tkanin z formułą Aqua Clean,  efektownych lamówek o strukturze ozdobnego sznurka,  z  lakierami kryjącymi na elementach drewnianych. 5 kolorów dla Piu do serii limitowanej wybrały stylistki Swarzędz Home, w oparciu o najbardziej aktualne modowe trendy kolorystyczne .

„Dzięki doskonale pięknej , ponadczasowej formie i niezwykłemu komfortowi, ten fotel zasługuje,  aby stać się estetycznym wyróżnikiem w aranżacji przestrzeni domowej lub publicznej. Stąd pomysł na zastosowanie jednorodnego koloru dla całego fotela, który podkreśla jego historyczny wyraz i detale, a równocześnie go odświeża i uwspółcześnia” – powiedział projektant Jacek Mikołajczak.

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter