Refresz Dizajn: skuteczna akcja reanimacja

Refresz Dizajn: skuteczna akcja reanimacja

Refresh Dizajn to zabawa formą, obsadzanie ocalonych od zapomnienia rzeczy w zaskakujących rolach. Budulcem może być wszystko, od suszarki fryzjerskiej po oldskulowe przeźrocza. Prawdziwa gratka dla koneserów sztuki z odzysku: artystyczny recykling z PRL-em w tle.

Maciek Pawelski, reanimator rzeczy niepotrzebnych, a z zawodu krawiec. Odkąd pamięta pasjonował się majsterkowaniem, które z czasem przerodziło się w fascynację upcyclingiem. Jego produkty uplasowane są w klimacie retro. Jak sam mówi – inspirują go stare strychy, pchle targi, zapomniane wiejskie przybudówki, złomowiska i wszelkie inne graciarnie. Z takich miejsc zawsze wychodzę z głową pełną nowych pomysłów.

Wśród propozycji Maćka znajdziemy lampy ze starych aparatów telefonicznych, fotograficznych czy z suszarek fryzjerskich i płyt winylowych. Unikatowe wyroby pracowni Refresz Dizajn to ukłon między innymi w stronę praktycznie nieistniejącego już polskiego przemysłu fotograficznego, którego symbolem były kultowe analogowe aparaty AMI i DRUH.

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter