REkiermasz 2.0 w Łodzi – ekologicznie, z duszą w rytmie zero i less waste

W okresie pandemii trudno o spotkanie, kontakt z drugim człowiekiem. Pomysł na kiermasz to zestawienie kilku idei: dobra planety, pobudzenia ekowrażliwości dzięki rozmowie, spotkania, promowania i prezentacji działań upcyklingowanych przedmiotów wypełnionych duszą artystyczną twórców. Grupa studentów pod szyldem REkoncept organizuje REkiermasz 2.0, czyli drugą edycję kiermaszu rękodzieła w duchu less oraz zero waste.

REkiermasz 2.0 w Łodzi

REkoncept zaprasza na REkiermasz 2.0 każdego, kto zainteresowany jest ekologicznym podejściem do kupowania, lub chce nabyć oryginalną, nietuzinkową rzecz od polskich rękodzielników wspierających swoimi działaniami naszą planetę. Dochód z poprzedniej edycji trafił do Fundacji Słonie na Balkonie.

Tym razem postanowiliśmy wykreować okazję na zarobek dla zaangażowanych w Rekiermasz artystów – jest to wyraz wsparcia, a też chęć ukazania światu niebywałych designerskich przedmiotów codziennego użytku – mówią organizatorzy wydarzenia REkiermasz 2.0.

REkiermasz 2.0 w Łodzi - ekologicznie, z duszą w rytmie zero i less waste
REkiermasz 2.0 w Łodzi – ekologicznie, z duszą w rytmie zero i less waste

Upcyklingowe i recyklingowe cuda

Na kiermaszu nabyć będzie można wiele różnych produktów stworzonych poprzez upcykling, czy recykling niepotrzebnych już materiałów. Głównym założeniem wydarzenia jest promowanie artystów, rękodzielników, działających zgodnie z ideą less oraz zero waste. Na miejscu skorzystać będzie można również z usług klubokawiarni Kipisz, współorganizatora kiermaszu i spróbować ich produktów w formie na wynos. Wystawcy przyjadą do Łodzi z całej Polski, a na ich stoiskach będzie można zakupić m.in. torby, nerki, akcesoria do włosów, czy ubrania. Przegląd rękodzielników, oraz ich dzieł można sprawdzić na Instagramie grupy REkoncept.

REkiermasz 2.0 w Łodzi - ekologicznie, z duszą w rytmie zero i less waste
REkiermasz 2.0 w Łodzi – ekologicznie, z duszą w rytmie zero i less waste

„Zapraszamy wszystkich, którzy chcą dać dom przedmiotom wykonanym przez wspaniałych artystów, a także wesprzeć ich działalność w tych trudnych, dla wszystkich, czasach pandemii. Jednocześnie zwracamy uwagę łodzian na niezwykle ważny aspekt dbania o środowisko” – dodają przedstawiciele grupy Rekoncept.

Wydarzenie w klubokawiarni KIPISZ

Organizatorzy zapraszają do odwiedzenia targów 24 kwietnia, przy ul. Piotrkowska 282 (w klubokawiarni KIPISZ) od godziny 12:00 do 20:00 przy parku Reymonta w Łodzi. Wydarzenie odbędzie się na wolnym powietrzu, zgodnie z zachowaniem zasad i reżimu sanitarnego określonego bieżącymi obostrzeniami.

Termin: 24.04.2021 r.
Miejsce: klubokawiarnia Kipisz, ul. Piotrkowska 282
Organizator: Grupa Rekoncept

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter