Bardzo rozsądnie prezentuje: Kaczmarek, Stasik, Dębowski – wystawa ilustracji

15 kwietnia sklep Bardzo rozsądnie przy Piotrkowskiej 142 w Łodzi po raz kolejny zamienił się w przestrzeń wystawienniczą dla prac artystów z kręgu ilustracji. Wystawa zbiorowa prac trójki grafików Izy Kaczmarek – Szurek, Justyny Stasik i Przemysława Dębowskiego potrwa do 15 maja.

Troje twórców, niemal trzydzieści prac, trzy różne osobowości i spojrzenia na zagadnienia związane z projektowaniem plakatów. Prace Izabeli Kaczmarek – Szurek to miks wybranych projektów autorskich i komercyjnych, głównie dotyczących wydarzeń modowych. Iza robi co może (facebook: Iza Kaczmarek ROBI CO MOŻE) i jak twierdzi lubi humor rodem z warsztatu samochodowego oraz malarstwo Davida Hockneya. Po ukończeniu studiów na ASP w Poznaniu zajęła się projektowaniem plakatów i ilustracji oraz stylizacjami do programów telewizyjnych. Rysowała m. in. dla Przekroju, Twojego Stylu, Sukcesu, Empiku oraz Łukasza Jemioła i Gosi Baczyńskiej.

Drugą cześć wystawy stanowią prace Przemka Dębowskiego, na co dzień związanego ze światem wydawniczym, absolwenta edytorstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, grafika i współzałożyciela wydawnictwa Karakter. Jego twórczość wizualna to przede wszystkim okładki książek, m.in. do prozy Stanisława Lema, które tym razem zaprezentowane zostaną w postaci plakatów. Każda z prac Przemka Dębowskiego trafnie ilustruje treść książki, stanowiąc jednocześnie indywidualną formę wypowiedzi artysty, bo jak sam twierdzi: „ projektowanie jest dla mnie – oprócz tego, że rzemiosłem, zawodem, i tak dalej – również formą autoekspresji, wielkim laboratorium, w którym mogę sobie eksperymentować” [Przemek Dębowski w wywiadzie dla www.dwutygodnik.com].

Eksperymenty na polu projektowania graficznego nie są obce także trzeciej uczestniczce wystawy – Justynie Stasik. Jej plakaty są proste, zabawne i, jak sama podkreśla, trochę niemądre. Prace Justyny Stasik doskonale charakteryzują słowa Rebecci Fulleylove z It’s Nice That, która napisała, że jej styl to „piękna kolizja linii i tekstur”. Artystka lubi rysować silne i często grube dziewczyny, a jej prace są pełne wigoru, zabawy i humoru.. Mieszka w Kanadzie, zaczynała jako samouk, wykorzystując każdą kartkę papieru na szkice i rysunki. Dziś pracuje dla studiów animacji z całego świata i szeroko pojętego przemysłu kreatywnego. Ilustrowała m.in. dla The New Republic, Draw Down Books, Wysokich Obcasów, TEDx, Don’t Panic Polska i Reddita.

Bardzo rozsądnie zaprasza do sklepu przy Piotrkowską 142 na wystawę prac trojga grafików i ilustratorów, prezentowane plakaty będzie można zakupić podczas trwania wystawy do 15 maja.

Sklep Bardzo rozsądnie to miejsce, które gromadzi sztukę użytkową w rozsądniej cenie. Znaczącą część asortymentu stanowią plakaty polskich grafików i ilustratorów, ręcznie wykonana porcelana, dobrze zaprojektowane artykuły piśmiennicze, piękne zabawki, książki poświęcone tematyce skoncentrowanej wokół sztuki i innych pokrewnych dziedzin. Asortyment sklepu to zbiór najważniejszych, głównie rodzimych marek, działających w kręgu wzornictwa. Bardzo rozsądnie to także przestrzeń wystawiennicza, która gościła już prace Dawida Ryskiego i Katarzyny Boguckiej oraz działalność wydawnicza poświęcona sztukom wizualnym. Nakładem wydawnictwa Bardzo rozsądnie ukazał się album z fotografiami Macieja Rawluka „Setka – sklepy alkoholowe”.

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter