Skandynawski styl z odrobiną retro

Skandynawski styl z odrobiną retro

Właścicielami zaprojektowanego przez pracownię Kul design wnętrza mieszkania są młodzi,otwarci na zmiany ludzie, którzy marzyli o zmianie wizerunku swoich kilkunastu metrów kwadratowych. Chcieli, aby ich nowe pomieszczenia, salon będący miejscem odpoczynku i przyjmowania gości oraz sypialnia będąca strefą odpoczynku i snu, stały się przede wszystkim jasne i przestronne oraz funkcjonalne. Stąd pojawiła się propozycja połączenia jasnych paneli podłogowych, białych ścian z dodatkiem jasnej szarości.

W sypialni jak i salonie znaczącym dodatkiem dekoracyjnym jest wzór klasycznej czarno-białej pepitki, która dodaje charakteru i kontrastu projektowanym pomieszczeniom, pojawia się również jako nawiązujący dodatek w postaci taboretu czy też poduszek. Wnętrza zaprojektowane zostały w skandynawskiej stylistyce z nutką klimatów retro. Detal w postaci akcentów drewnianych lekko ociepla wnętrza.  Forma toaletki oraz oświetlenie w sypialni  to formy lekkie, ażurowe. W centrum tego pomieszczenia pojawia się wygodne łóżko z pikowanym zagłówkiem, w szarym odcieniu materiału.

W salonie zmieścił się wygodny narożnik w pięknej tkaninie imitującej filc, okrągły stół oraz zabudowa RTV i pojemna szafa na ubrania. Tutaj również występują ażurowe dodatki i piękny pastelowy fotel z pikowaniem. Żaluzje zdobiące duże okna swoją firmą nawiązują do pozostałych dodatków.

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter