Spacelab i dom z cegły w Wielkopolsce

SPACELAB to laboratorium przestrzeni. Tworzą projekty wraz z dopracowanym detalem. Ich specjalnością stały się projekty realizowane w formule „budynek + wnętrze” oraz wnętrza komercyjne. Potrafią zaprojektować i współrealizować je tak, aby tworzyły spójną całość. My zwróciliśmy uwagę na ich projekt DOM Z CEGŁY.

Dom z cegły projektu biura Spacelab

Lokalizacja projektu poznańskiej pracowni architektonicznej Spacelab znajduje się w Krajowie – sercu wielkopolskiej wsi. Tam powstał Dom z cegły, którego powierzchnia użytkowa wynosi 210 m2. Dom stanowi połączenie archetypicznej stodoły z nowoczesną kostką z płaskim dachem. Inwestorzy – młodzi rodzice dwójki chłopców, właściciele psów i kota, połączyli aktywne życie zawodowe i pracę w mediach z życiem z dala od miejskiej aglomeracji. Do wsi prowadzi jedna droga, a tuż za ostatnimi zabudowaniami zaczynają się tereny ścisłego rezerwatu przyrody.

Jednorodzinny dom z cegły projektu poznańskiego biura architektonicznego Spacelab. Główny architekt Agnieszka Deptuła. Widok na podjazd.

Zachować charakter okolicy

Na działce stały wcześniej wiejski budynek mieszkalny i stodoła, które ze względu na zły stan techniczny nie nadawały się już do użytkowania. Architekci Spacelab postanowili w nowym projekcie uchwycić ducha miejsca i zachować sielankowy charakter okolicy. Zdecydowano więc o użyciu tradycyjnej cegły, nawiązującej do sąsiadującej kameralnej zabudowy. Minimalistyczna elewacja z zaakcentowanym ceglanym detalem stanowi uzupełnienie pierzei ulicy. Chropowata ceglana faktura będzie ułatwiać wkomponowanie w fasadę pnącej zieleni by budynek wtapiał się w krajobraz.

Jednorodzinny dom z cegły projektu poznańskiego biura architektonicznego Spacelab. Główny architekt Agnieszka Deptuła. Widok na taras.

Pracownia Spacelab

Poznańska pracownia projektowa Spacelab określa się jako „laboratorium przestrzeni”. Tworzą projekty z dopracowanym detalem. Cenią czyste formy, funkcjonalne rozwiązania i realizację z dobrych jakościowo materiałów. Uważają, że wnętrza są ponadczasowe i opierają się przemijającym modom. Głównym projektantem pracowni jest Agnieszka Deptuła.

O innych projektach pracowni SpaceLab możecie przeczytać można TUTAJ i TUTAJ.

Zobacz również: RE: PERFECT HOUSE projektu REFORM Architekt | Małopolska Chata Podcieniowa

Jednorodzinny dom z cegły projektu poznańskiego biura architektonicznego Spacelab. Główny architekt Agnieszka Deptuła. Widok na front budynku.
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter