Stół 2x zaprojektowany przez biuro Speys

Marcin Kropidło z biura Speys zaprojektował wiele, m.in.: stonogę –  system siedzisk modularnych przeznaczonych do różnorodnych aranżacji lokali oraz wnętrz o charakterze publicznym czy współtworzył Nuanshan Haidian w Pekinie. My zaś dziś prezentujemy projekt stołu 2x.

 2x to stół zapewniający wielofunkcyjność podczas pracy, relaksu i powszedniego użytku. Nazwa oznacza zastosowanie podwójnego blatu, co przekłada się na jego walory użytkowe. Wnęka pod górnym blatem utworzona pomiędzy elementami konstrukcyjnymi daje możliwość porządkowania oraz przechowywania podręcznych przedmiotów takich jak książka, laptop, dokumenty lub przybory do pisania. 2x to także zastosowanie jedynie 2 nóg w kształcie odwróconych liter V oraz 2 punktów podparcia blatów stołu.

Forma stołu 2x została skomponowana za pomocą prostych form geometrycznych, co ma na celu uzyskanie dynamicznych modernistycznych proporcji. Jego konstrukcja wykorzystuje cechy podstawowych materiałów stosowanych w przemyśle oraz budownictwie. Składa się ze szkieletu wewnętrznego oraz nóg wykonanych z profili stalowych malowanych proszkowo. Blaty stołu wycięte zostały z kompaktowej płyty typu HPL. Okrągłe otwory w centralnej części płaszczyzny umożliwiają przeciągnięcie kabli lub osadzenie w tym miejscu wazonu lub donicy z roślinnością. Wymiary stołu to: 180 x 90 x 76cm. Jak Wam się podoba taki projekt?

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter