Stolik WAVE od WoodMaker

Nasze najnowsze odkrycie! Marka WoodMaker. Nowa Polska firma na rynku scalająca w swoich wyrobach tradycyjne techniki stolarskie z nowatorskim podejściem i technologią. Stworzona przez młodego architekta od zawsze pełnego pasji nie tylko do projektowania ale przede wszystkim do tworzenia i konstruowania wyrobów z drewna. Każdy nietypowy produkt łączy w sobie wiedzę projektową z praktyką i doświadczeniem pracy w materiałach takich jak lite drewno, skleja czy tworzywa sztuczne.

A jak się zaczęło? Pierwsze proste projekty realizowane były w garażu jeszcze w latach szkoły podstawowej przy użyciu ołówka, linijki, bloku technicznego i podstawowych narzędzi. Z upływem lat poziom skomplikowania stopniowo rósł i nabierał rozmachu. Ołówek i kartka otrzymały trzeci wymiar i zamieniły się w programy służące do modelowania i tworzenia obiektów 3D. Pierwszą piłę zastąpiła samodzielnie zaprojektowana i zbudowana frezarka CNC wielkości samochodu. Wiedza wynoszona z lektury czasopism o majsterkowaniu poszerzona została o solidne studia architektoniczne, zaś pierwszy warsztat zlokalizowany w garażu o powierzchni 20murósł siedmiokrotnie.

Obecnie wszystkie etapy produkcji od projektu i wstępnych wizualizacji po finalny efekt, wykonywane są w naszej pracowni, która systematycznie buduje i poszerza swoją ofertę. Lubimy wyzwania i chętnie eksperymentujemy przy tworzeniu własnych wyrobów oraz współpracy ze studentami, architektami i projektantami. Realizując głównie nietypowe zlecenia, które łączy jeden mianownik – dbałość o szczegóły, estetyka wykonania i przejrzystość formy – mówi Patryk Bieg.

Dziś chcemy pokazać Wam Stolik kawowy WAVE. To 62 elementy i 442 łączenia a wszystko po to aby stworzyć coś całkiem nowego Stworzony przy wykorzystaniu specjalistycznych programów do projektowania parametrycznego, pozwalających na wykonanie tak niestandardowej formy. Swobodną konstrukcję wspartą na podłożu w dwóch punktach wykonano tak, aby zachowywała wymaganą sztywność i stabilność. Zachowanie czystości ułatwia zdejmowany blat z hartowanego szkła. Każdy egzemplarz wykonywany jest z niespotykaną dokładnością podyktowaną mnogością łączeń. Stolik WAVE jest pierwszym projektem z planowanej serii projektowanych parametrycznie mebli codziennego użytku.

Udostępnij ten artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter