Styl boho – aranżacje z hipisowską nutą

Lubisz, gdy otaczająca Cię przestrzeń działa na Ciebie relaksująco? Chciałbyś w środku zimy odczuwać wakacyjny klimat, ilekroć przekroczysz próg swojego domu? Jeżeli kochasz poczucie luzu i namacalny wręcz zapach beztroskiego lata, zaaranżuj wnętrze w stylu boho. Artystyczny design jest wyparciem wszelkich konwenansów, przypadnie więc do gustu szczególnie wolnym duchom, ceniącym sobie życie ponad przyjętymi normami. Dzisiaj podpowiemy, jak urządzić swoje cztery kąty w stylu boho.

Styl boho we wnętrzach – porady, inspiracje

Styl boho może przywodzić na myśl nieco hipisowską koncepcję, w związku z czym największą jego zaletą jest pełna dowolność w kwestii doboru kolorów ścian mebli i dodatków. Boho we wnętrzach nie zna pojęcia „gryzienia się” ze sobą określonych barw, jeżeli więc zdecydujemy się na bajkowo niebieskie ściany, nie musimy rezygnować z intensywnie różowego narożnika, musztardowych poduszek czy oliwkowego aneksu kuchennego.

GoszczDesign i piękne mieszkanie w kamienicy - Monika Goszcz-Kłos - stylizacja Patrycja Rabińska - zdjęcia Yassen Hristov

Warto wiedzieć, że pomieszczenia boho co prawda lubią pastele, przygaszone beże czy szarości, ale bardziej jako lekko tonujące dodatki w postaci wiszącego zegara czy doniczki, nie zaś jako motyw przewodni projektowanego salonu czy sypialni.

Boho – naturalnych materiałów nigdy dość

Boho to fantazyjne połączenie kolorystyczne i dekoracyjne. Aby jednak nasze wnętrze miało wakacyjny klimat, musimy wprowadzić do niego dodatki kojarzące się z naturą. Dlatego też styl boho uwielbia rośliny i drewniane elementy wyposażenia wnętrz. Ogromne monstery na podłodze, filodendrony na ściennych kwietnikach, bambusy zdobiące parapety – to obowiązkowe elementy nieco hipisowskich aranżacji.

Finchstudio i Australian boho we wrocławskim domu - kwiaty we wnętrzu

Kolejnym must havem na liście ozdób w boho-designie jest drewno. Jego jasne tonacje podkreśla, oświetlenie pomieszczenia i będą doskonałym przełamaniem dla wykorzystanych barw nasyconych. Ciekawym pomysłem może być nowoczesna boazeria, jednak drewniana okładzina ścian to dość skomplikowany temat – jej powierzchnia nie może być zbyt duża, ponieważ przytłoczy całą koncepcję boho, czyniąc pomieszczenie zbyt stonowanym.

W kwestii drewnianych elementów najlepiej zdecydować się na nierzucające się w oczy elementy w postaci abażura lampy, stolika kawowego czy osłony doniczki. Oryginalnym sposobem na wprowadzenie do pomieszczenia naturalnych dodatków i ciekawych wzorów może być również makrama – ozdoba ścienna z ekologicznego sznurka.

Finchstudio i Australian boho we wrocławskim domu

Styl boho – o czym pamiętać, a czego unikać?

Boho cechuje się totalną różnorodnością, ale ta cecha może okazać się bardzo zwodnicza, szczególnie dla osób, które nie mają zbyt wielkiego doświadczenia w kwestii aranżacji wnętrz. Dlatego też należy pamiętać o tym, że przy urządzania boho-salonu trzeba wykazać się sporą dozą kreatywności przy jednoczesnym trzymaniu na wodzy własnej wyobraźni.

Mieszkanie w stylu Boho w Nowym Meksyku

Jeżeli nie czujemy się zbyt pewnie w tworzeniu niepowtarzalnego designu, zacznijmy spokojnie – stwórzmy podstawową koncepcję opartą na dwóch, trzech kolorach, dopiero później rozważnie dobierajmy dodatki, które jeszcze bardziej ożywią tworzoną przestrzeń, nie wprowadzając do niej nieestetycznego chaosu.

GoszczDesign i piękne mieszkanie w kamienicy | Finchstudio i australian boho we wrocławskim domu | Mieszkanie w stylu boho w Nowym Meksyku

Udostępnij ten artykuł

Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter