WNĘTRZA

Stylowa kuchnia w poniemieckiej nieruchomości projektu Runko Wnętrza

Jeśli mielibyśmy powiedzieć, które pomieszczenie w mieszkaniu jest najważniejsze, to zdecydowanie byłaby to kuchnia. Nie od dziś bowiem wiadomo, że to w kuchni prowadzi się najciekawsze konwersacje, ponieważ klimat tego miejsca w domu sprawia, że słowa po prostu płyną. To tu pijemy poranną kawę, gotujemy wspólnie z rodziną lub przyjaciółmi i otwieramy wieczorne wino. Można powiedzieć, że kuchnia to nasze centrum domowego wszechświata, w którym podejmuje się najważniejsze decyzje. Dziś przychodzimy do Was z projektem kuchni w stylu skandynawskim. Oto 8m2 kwintesencji dobrego designu od Runko Wnętrza. 

Kuchnia projektu Runko Wnętrza

Poniemieckie mieszkanie w starej dzielnicy Koszalina wymagało odpowiedniego podejścia. W projekcie Runko Wnętrza ważne było zachowanie ostrożności w przestrzeni, przy jednoczesnym spełnieniu oczekiwań Klientów. Inwestorom zależało na ergonomicznej przestrzeni do pracy oraz na umieszczeniu w kuchni stołu. 

Stylowa kuchnia projektu Runko Wnętrza – foto Małgorzata Krupińska WYMIERNA

Kuchenne centrum dowodzenia

Kuchnia w tym mieszkaniu jest miejscem, w którym właścicielka spędza dużo czasu, często w towarzystwie domowników lub przyjaciół. Wizualnie jest tu minimalistycznie, ale ciepło. Pracownia Runko Wnętrza stworzyła przestrzeń ponadczasową, dbając o każdy najmniejszy szczegół, co wyróżnia projekt. Liczą się tu detale. Głęboka zieleń ściany ożywia wnętrze, będąc jednocześnie efektownym tłem dla neutralnej zabudowy kuchni. 

Stylowa kuchnia w poniemieckiej nieruchomości – foto Małgorzata Krupińska WYMIERNA

Rośliny w kuchni

Najważniejszym elementem kuchni jest wcześniej wspomniany stół. Na prośbę właścicielki znalazło się tu również miejsce przeznaczone na ekspozycję roślin – półka nad stołem oraz otwarty kubik nad zlewozmywakiem. Rośliny są miłym akcentem wnętrza i pięknie komponują się z kolorem ściany. Projektantka Runko Wnętrza – Natalia Hrehorowicz zadbała również o akcent w stylu vintage w postaci krzeseł znalezionych wspólnie z inwestorką na aukcji internetowej. 

Jasna, stylowa kuchnia – foto Małgorzata Krupińska WYMIERNA

Pracownia Runko Wnętrza

Runko Wnętrza powstało z myślą o projektowaniu wnętrz nowoczesnych, które dopasowane są do charakteru i stylu życia ich mieszkańców. To pracownia jednoosobowa, założona I prowadzona przez Natalię Hrehorowicz – absolwentkę Wydziału Wzornictwa i Architektury Wnętrz Politechniki Koszalińskiej. W projektowaniu stawia na odważne rozwiązania, zabawę formą, kształtem i kolorem. Najbardziej inspiruje ją architektura oraz wzornictwo japońskie – Tadao Ando, pracownia Sanaa, Sou Fujimoto.

Zdjęcia: Małgorzata Krupińska WYMIERNA

Zobacz również: 70-metrowe mieszkanie dla młodej pary | Luksusowa rezydencja w północnej Polsce

Stylowa kuchnia z zieloną ścianą – foto Małgorzata Krupińska WYMIERNA

Stylowa kuchnia – foto Małgorzata Krupińska WYMIERNA

Stylowa kuchnia w poniemieckiej nieruchomości – foto Małgorzata Krupińska WYMIERNA

Stylowa kuchnia w poniemieckiej nieruchomości – foto Małgorzata Krupińska WYMIERNA

Marcin Kieliszek

Published by
Marcin Kieliszek

Recent Posts

Biuro firmy farmaceutycznej projektu Massive Design

Przeprowadzka do nowego biura często jest pretekstem do podniesienia standardu przestrzeni pracy. Reprezentująca branżę farmaceutyczną…

23 godziny ago

Marka CZAS – proste, lecz niebanalne zegarki

Pojęcie CZAS pozostaje niezmiennie intrygujące i inspirujące, pomimo faktu, że używanie zegarka wyłącznie dla sprawdzenia…

2 dni ago

Dom o powierzchni 130m2 – projekt, który powstał z przyjaźni

Czy wnętrza wpływają na nasze samopoczucie? W obecnych czasach chyba nikt już nie ma wątpliwości,…

2 dni ago

Vieques Outdoor – kolekcja łazienkowa projektu Patricii Urquioli

Patricia Urquiola stworzyła kolekcję łazienkową Vieques Outdoor dla marki Agape w oparciu o swoje projekty…

3 dni ago

Leśne apartamenty przy Hotelu Bjornson

Architekci z belgijskiej pracowni Ark-shelter zaprojektowali leśny zespół wypoczynkowy przy Hotelu Bjornson zbudowany z prefabrykowanych…

3 dni ago

29-metrowa kawalerka w Poznaniu projektu 2form

Kawaler? To słowo brzmi interesująco. Ale już kawalerka kojarzy się z małą powierzchnią i… wielkimi…

4 dni ago