Stylowy apartament przy parku

W tym apartamencie zaprojektowanym przez architekt Izabelę Widomską wrażenie robi przestronna strefa wejściowa, z amfiladą wbudowanych szaf w hallu, tworzących całość z drewnianymi drzwiami prowadzącymi do kolejnych sypialni. Wnętrze jest wysokie – ponad 3m, podkreślone klasyczną sztukaterią, lampami z dekoracyjnego szkła, oraz posadzką w kształcie heksagonów , łączącą się z dębowymi deskami podłogowymi.

Z hallu przechodzimy do dużej przestrzeni kuchni i jadalni, gdzie wysokie okna idące od podłogi otwierają widok na park z dębami zaglądającymi do okien. Zaletą są również grzejniki kanałowe, wpasowane w powierzchnię podłogi i dzięki temu na ścianach jest więcej miejsca dla aranżacji wnętrza.

Stylowa kuchnia łączy ze sobą elementy klasyki i nowoczesności, tworząc eklektyczną całość w sporej przestrzeni dziennej apartamentu. Klasyczne czarne fronty kuchenne i piękny naturalny kamień na blacie i wyspie tworzą eleganckie szykowne wnętrze. Dodatek dębowego forniru wprowadza element naturalny i ocieplający. W tej kuchni starałam się połączyć funkcjonalność z niepowtarzalną domową atmosferą, gdzie przy kuchennej wyspie można napić się porannej kawy, a wieczorem wina. Wino przechowywane jest w dekoracyjnej, podświetlonej witrynce wpasowanej w przestrzeń jadalni. Ważnym detalem w stylu vintage są podłogowe płytki w kształcie haksagonów, które tworzą ciekawy wzór łącząc się z dębowymi deskami. Ceramika na ścianie za szafkami to hiszpańskie glazurowane płytki w kolorze szałwii. W jadalni właścicielka wykorzystała stary rodzinny stół. Salon został zaaranżowany w stylu bardziej nowoczesnym i wyrażającym domowy klimat przestrzeni dziennej.

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter