Świecące zwierzaki

Świecące zwierzaki

Seria lamp „Lemurki ” projektu Patrycji Kryszczuk to koncepcja oświetlenia inspirowana zwierzakami oraz ich naturalnym środowiskiem. Lampy są uproszczoną graficznie i nieco abstrakcyjną formą zwierzęcia odpoczywającego na drzewie. Projekt ma być alternatywą do dosłownie traktowanych i komercyjnych dziecięcych motywów, które nie rozwijają wyobraźni i pozbawiają samodzielnego szukania skojarzeń. Ważnym aspektem kolekcji jest zastosowanie ażuru w tkance oprawki, dzięki któremu możemy uzyskać piękną grę światła i cienia na ścianach oraz suficie pomieszczenia. Malutkie trójkątne wycięcia również stanowią swoiste nawiązanie do zwierząt i do ich niekiedy cętkowanej sierści.

Kolekcja lamp składa się z elementów wiszących oraz kinkietów, ale opracowana forma może po drobnych modyfikacjach rozszerzyć się o kolejne modele np. lampek stojących lub opartych o ścianę. Lampy dedykowane są do pokojów dziecięcych zarówno tych o charakterze sypialnym jak i do bawialni. W zależności od zastosowanych materiałów świetnie mogą sprawdzić się również w przedszkolach oraz innych miejscach publicznych dla maluchów.  Lampy te, z powodu swojej prostej konstrukcji mogą występować w rożnych wersjach materiałowych.  Jednym z nich jest filc modelowany na gorąco z wyciętymi wcześniej trójkątnymi otworami, to rozwiązanie umożliwia zawieszenie lampek nawet bardzo niskim poziomie. Kolejnym miękkim wykończeniem może być wielowarstwowa tkanina z przeszyciami  lub papier, wówczas można zastosować dodatkowe, ukryte elementy wzmacniające konstrukcje np. druty. Jednym z najprostszych wariantów mogłaby być blacha lub tworzywo sztuczne, które świetnie sprawdziłoby się również w kinkietach i lampach stojących. Tworzywo sztuczne daje też kolejne możliwości kreacyjne, gdzie możemy wykorzystać transparentność materiału i nie wykonywać otworów bezpośrednio w materii. Taki zabieg można zastosować np. w giętej, przeźroczystej pleksi na którą naklejana jest ażurowa kolorowa folia.

„Lemurki” prezentują się najciekawiej w gromadzie,  zawieszone w kąciku lub nad łóżeczkiem w kilku wersjach kolorystycznych.

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter