Talukko: połączenie niebanalnej formy z wysokogatunkowymi materiałami

Talukko: połączenie niebanalnej formy z wysokogatunkowymi materiałami

Talukko to nowa marka na polskim rynku z ambicjami rozwoju na rynku europejskim. Pomimo tego, że marka zadebiutowała niedawno, jej korzenie sięgają o wiele głębiej. Firma bazuje na doświadczeniu rodzinnego zakładu produkcyjnego PAGOK – Meble, szczycącego się 30-letnią tradycją. Wieloletnie doświadczenie w realizacji najbardziej wymagających technologicznie projektów w połączeniu z wyszukanym wzornictwem zrodziło powstanie nowej marki Talukko.

Talukko to nie tylko nowoczesny charakter produktów, ale również ich funkcjonalność. Produkty tej marki z powodzeniem łączą te dwa aspekty, tworząc meble wyróżniające się ciekawą formą, dostosowane do potrzeb użytkownika. Za ich projekty odpowiedzialne jest poznańskie Studio Motiv. W ramach tej kooperacji powstały wyjątkowe meble, prezentujące świeże spojrzenie na design.

Kolekcja KOOBIK jest stuprocentowym odzwierciedleniem głównych założeń, towarzyszących Talukko od samego początku. Zadbano, by projekty były przede wszystkim funkcjonalne, cechowały się sprawdzoną jakością a przy tym sprostały najwyższym wymogom estetycznym. Wyróżnia je prosta, dokładnie przemyślana forma, dodatkowo ożywiona unikatowymi kubikami w kilku kolorach, które stwarzają możliwość personalizacji mebla. Choć obecnie w skład kolekcji wchodzą komoda niska, komoda wysoka oraz szafka RTV, niebawem zostanie ona rozszerzona o kolejne elementy. Jednak na tym nie koniec niespodzianek od Talukko – rozpoczęto intensywne prace nad zupełnie nowymi projektami, tworzącymi odrębne linie produktowe.

Warto wspomnieć, że jeden z mebli tej marki, a mianowicie szafka RTV KOOBIK zyskał już uznanie w oczach ekspertów związanych z wzornictwem. Projekt Talukko nominowano do nagrody TOP DESING award 2017, w kategorii przestrzeń domowa i zakwalifikowano do II etapu konkursu, a tym samym do udziału w wystawie TOP DESIGN towarzyszącej wydarzeniu arena DESIGN 2017 w Poznaniu.

 

 

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter