Targi Śląskich Projektantów

Targi Śląskich Projektantów

Design it. In Silesia! to długofalowy projekt mający na celu promocję śląskich projektantów mody i dizajnu organizowany przez sklep Geszeft. Projektowanie na Śląsku to aktualnie niezwykle dynamicznie rozwijającą się dziedzina. Czerpie z wielu inspiracji. Łączy wątki zaczerpnięte ze sztuki, architektury i rzemiosła. Tradycja przeplata się w niej z nowoczesnością. Wspólną wartością nowych produktów jest ich tradycyjnie śląska cecha: pragmatyczność. Wszystkie są funkcjonalne i użyteczne. Chcemy pokazać przede wszystkim projekty doceniane za innowacyjne rozwiązania i autorski wyrazisty styl. Ich twórcy zwykle pochodzą ze Śląska, często pracują i działają poza tym regionem. Swoim pracom nadają jednak zawsze „śląski znak jakości”.

14 maja 2016 w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich w Warszawie odbędzie się kolejna impreza pod marką Design it. In Silesia! Tym razem będą to Targi Śląskich Projektantów, gdzie zaprezentują się najlepsi projektanci z regionu m.in. Bro.Kat, Gryfnie, Wzorro, Kafti, Sadza Soap, Welldone, Pajak Sport i wielu innych. Impreza odbędzie się w ramach Warszawskich Targów Designu – WZORY.
Targi Design it. In Silesia! to przede wszystkim promocja śląskich produktów i projektantów. To impreza, która ma zwrócić uwagę na to co się w regionie projektuje i produkuje. Chcemy odejść od stereotypów i pokazać, że Śląsk dzisiaj stoi głównie projektowaniem na najwyższym poziomie. Co ważne wszystkie produkty są też tutaj wytwarzane, wspierając tym samym lokalny przemysł i rzemiosło. Lokalność, przedsiębiorczość i odpowiedzialność to słowa klucze opisujące projektowy boom na Śląsku. Warto się tym chwalić na zewnątrz i pokazywać zarówno produkty jak i ludzi, którzy za nimi stoją. To oni są współczesnymi ambasadorami regionu. Dzięki nim nasz sektor kreatywny, staje się coraz bardziej ceniony w kraju i zagranicą.

Udostępnij ten artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter