Technologie dobrego snu na wyciągniecie ręki

Pomimo ogromnej popularności zagadnienia „technologia snu” nie jest nowym wynalazkiem. Jednym z pierwszych pionierów w Polsce i Wschodniej Europie jest firma BFM – właściciel marki Senactive. Od prawie 20 lat projektują łóżka  i materace, cieszące się nadzwyczajnym zaufaniem klientów. Podobno sekret tkwi w podejściu do tematu zdrowego snu.

Technologie dobrego snu

Nasze materace i zestawy łóżek to zdecydowanie więcej niż tylko produkty… To miliony historii ludzi, których blisko połowa życia koncentruje się wokół łóżka – opowiada Grzegorz Wawrzkiewicz, Prezes Zarządu BFM, właściciel marki Senactive.

Technologie dobrego snu na wyciągniecie ręki - materace Senactive z technologią FreshFlow

To dom, hotel w delegacji, szpital lub apartament wczasowy. To nie tylko sen.  To właśnie w łóżkach odbywają się najbardziej zacięte walki na poduszki, rodzinne wieczory gier planszowych, sesje oglądania jednym ciągiem ulubionego serialu. To na materacach, będących nieodłączną częścią codziennego życia czytamy wieczorem kryminał i nabieramy sił podczas leczenia. Ogromną radość sprawia przyniesione śniadanie do łóżka, szukanie przez dzieci schowanych pod nim prezentów, czy mocne wtulenie się nocą w najbliższą osobę. A czasami po prostu ważne jest zamknięcie oczu i oddanie się chwili beztroski i relaksu.

Najpierw problem, później rozwiązanie

Eksperci, łowcy trendów i naukowcy udowadniają, że coraz więcej osób zwraca uwagę na zdrowy tryb życia. Zaczynamy zdawać sobie sprawę jak ważny w codziennym funkcjonowaniu jest zdrowe odżywianie, odpowiednia dawka ruchu oraz prawidłowy sen. Staje się więc prawdziwym wyzwaniem efektywne regenerowanie organizmu po dniu pełnym wyzwań zawodowych, organizacji czasu rodziny i aktywności sportowej.

Technologie dobrego snu na wyciągniecie ręki - materace Senactive z technologią FreshFlow

Niejednokrotnie kładąc głowę na poduszce myślimy o problemach, które towarzyszą nam w życiu lub sytuacjach, z którymi musimy sobie poradzić. Dobrą wiadomością jest fakt, że udany sen potrafi podpowiadać nam rozwiązania trudnych tematów lub marzenia senne mogą być przyczynkiem do inspirujących i kreatywnych działań. Tak się stało w przypadku na Google, który przyśnił się Larremu Page’owi, maszyny do szycia, wyjętej z marzeń sennych Eliasa Howe’a, czy układu okresowego pierwiastków Dimitria Mendelejewa.

Powietrzna technologia

Wyobraźmy sobie sen na chmurze. Takiej, która w pełni dopasuje się do ciała. Poczujmy się lekko i świeżo po przebudzeniu. Wykorzystajmy moc powietrza. To ono jest kluczowym składnikiem życia. Istnieją rozwiązania na rynku, które wykorzystują najnowsze osiągniecia nauki, bez posiadania naszpikowanych elektroniką podzespołów. Marka Senactive wprowadziła na rynek linię materacy FreshFlow.

Technologie dobrego snu na wyciągniecie ręki - materace Senactive z technologią FreshFlow

Zastosowano w niej technologię, która w znaczący sposób zwiększa higienę snu poprzez poprawę cyrkulacji powietrza wkładu produktu, co powoduje lepsze odprowadzanie wilgoci na zewnątrz materaca. Innowacyjny system kanalików wentylacyjnych w połączeniu z wysokiej jakości komponentami użytymi w produktach linii FreshFlow zapewnią komfort nawet najbardziej wymagającym użytkownikom. W nowej kolekcji znajduje się materac dający możliwość doboru odpowiedniej twardości oraz sprężystości w zależności od indywidualnych potrzeb każdego z nas.

MATERAC MISTRAL to produkt o hybrydowej budowie, która zapewnia indywidualne dopasowanie twardości. Żyjemy bardzo intensywnie. Zanim wieczorem zamkniemy oczy wykonujemy ponad 17 tysięcy oddechów, setki czynności w pracy, odhaczamy kolejne obowiązki domowe, realizujemy pasje, uprawiamy sport. Kolejne godziny muszą dostarczyć kompletnej regeneracji naszemu ciału. Na co zwrócić uwagę, aby pomóc organizmowi w tym temacie?

Technologie dobrego snu na wyciągniecie ręki - materace Senactive z technologią FreshFlow

Projektanci Senactive doradzają, aby dobrze przemyśleć zakup odpowiedniego materaca oraz łóżka. Twardość to kluczowy element komfortu snu. Każda osoba ma nieco inne wymagania w tym względzie. Konstrukcja powinna pozwalać na indywidualne dobranie twardości do każdej śpiącej osoby, tak jak w przypadku rozwiązań linii katalogowej Mistral. Zastosowana tam technologia FreshFlow dodatkowo wspiera najtrwalsza sprężyna X-Coil oraz do indywidualnego wyboru: komfortowa pianka wysokoelastyczna lub termoelastyczna. Delikatna włoska dzianina natomiast sprawia, że wypoczynkowi towarzyszy uczucie świeżego chłodu i przyjemnej miękkości.

SOLANO to idealne dopasowanie dzięki piance termoelastycznej w połączeniu ze świeżością materaca uzyskanej za pomocą technologii Freshflow. Wkład Solano to trzy warstwy najwyższej jakości pianek
z zastosowaniem systemu kanalików wentylacyjnych. Wierzchnią warstwę wkładu stanowi pianka termoelastyczna posiadająca doskonałe właściwości ortopedyczne dostosowując się do kształtu ciała oraz nie powodując zwrotnych ucisków na ciało śpiącego. W materacu dwuosobowym można dobrać niezależnie twardość każdej z połówek materaca zgodnie z preferencjami każdego z użytkowników.

Technologie dobrego snu na wyciągniecie ręki - materace Senactive z technologią FreshFlow

Każda z połówek pokrowca uszytego z włoskiej dzianiny została przepikowana różnym wypełnieniem. W przypadku gdyby strona pikowana pianką termoelastyczną okazała się dla użytkownika niewłaściwa można ją zamienić na drugą odrobinę mniej miękką. Rozwiązanie to daje możliwość bardzo subtelnego i dokładnego modyfikowania materaca w zależności od naszych potrzeb.

W LEVANTE została zastosowana technologia gwarantująca odpowiednią świeżość. Inteligentna budowa wkładów oraz pokrowców umożliwiających właściwy dobór materaca pod indywidualne potrzeby z pewnością zagwarantują każdemu komfortowy i zdrowy sen. Materac ten to również propozycja produktu piankowego. Jest to jednak produkt kierowany do osób preferujących raczej materace twardsze.

Perforowany, doskonale odprowadzający na zewnątrz wilgoć wkład stanowią trzy rodzaje pianek. Bardzo trwały i stosunkowo twardy rdzeń obłożony został obustronnie różnej twardości najwyższej jakości sprężystymi piankami wysokoelastycznymi. Rozwiązanie to powoduje, że obie strony materaca są w innych twardościach co daje użytkownikowi wybór w zależności od upodobań. Wkład uzupełniony, podobnie jak w modelu Solano, pokrowcem z włoskiej dzianiny, której każda z połówek została przepikowana innym wypełnieniem dając możliwość podjęcia indywidualnej decyzji o ostatecznej twardości i plastyczności naszego materaca.

Zrób test materaca

Proponujemy wykonanie, krótkiego testu, który wskaże czy powinno się zainteresować zakupem nowego materaca:

1.Wiek twojego materaca odgrywa dużą rolę w wyborze nowego. Zgodnie z ogólną zasadą, jeśli Twój materac ma więcej niż 8 lat, prawdopodobnie nie jest złym pomysłem zakup nowego.
2.Walory estetyczne. Jeśli nasz materac rozchodzi się na boki i ciężko jest założyć prześcieradło z gumką lub przez jasne prześcieradło przebijają trudne do wywabienia plamy, absolutnie powinno się pomyśleć o wymianie.
3.Jeżeli dotychczasowy materac wydaje nieprzyjemne, przerywające sen lub utrudniające zaśnięcie dźwięki, nie zastanawiaj się nad znalezieniem nowego.
4.Odczuwasz w nocy duszności. Temperatura Twojego ciała rośnie pomimo uchylonego okna? Prawdopodobnie dotychczasowy materac posiada złą cyrkulację powietrza.
5.Nieprzyjemny zapach w łóżku pomimo założonej nowej poszewki może wskazywać na zawilgocenie materaca. Bezwzględnie z powodów higienicznych powinno się pomyśleć o takim ,który odprowadza wilgoć.

Wyciągnij rękę po dobry

Wprowadzanie technologii do naszych sypialni to coś, co może naprawdę zmienić wrażenia snu. Technologia rozwinęła już prawie każdy aspekt naszego życia. Od podróży lotniczych po roboty sprzątające nasz dom po zamawianie jedzenia jednym dotknięciem palca, jesteśmy w stanie zrobić znacznie więcej dzięki technologii. Dzisiejsza technologia może regulować temperaturę materaca, minimalizować przebudzenia i leczyć zaburzenia snu. Produkty takie jak innowacyjne materace i łóżka, które stymulują regenerację oraz głęboki sen wydają się być rozwiązaniem niezbędnym nie w przyszłości, lecz już dzisiaj. Skoro istnieją takie rozwiązania na wyciągnięcie ręki, dlaczego nie wykorzystać już teraz technologii w celu optymalizacji i poprawy snu, aby maksymalizować poziom regeneracji i odpoczynku?

Producent: Senactive | www.senactive.pl

Zobacz również: Miękkie panele dekoracyjne Orwall | Panele akustyczne z butelek PET

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter