the7thFl: zestaw akcesoriów biurowych wykonanych z betonu

the7thFl: zestaw akcesoriów biurowych wykonanych z betonu

the7thFl to dwuosobowy zespół projektantów – Natalia Szabla i Fabio Castellanos. Ich drogi spotkały się pierwszy raz na studiach wzorniczych i od tamtej pory wspólnie wykonali kilka projektów. Pracując razem odkryli, że ich style pracy, sposoby myślenia i plany na przyszłość doskonale się uzupełniają.

„Architrays to projekt, którego inspiracją są kształty i detale zaczerpnięte z różnych stylów w światowej architekturze. Studiując charakterystyczne, właściwe dla określonych trendów detale, przenieśliśmy ich uproszczone formy do wydawałoby się odległego świata akcesoriów biurowych” mówią projektanci z the7thFl.

„W procesie projektowania dokonaliśmy najpierw uproszczenia pokaźnych detali architektonicznych, a następnie zminimalizowaliśmy je do skali przedmiotów codziennego użytku, zachowując jednocześnie ich najbardziej rozpoznawalne cechy. Każdy z przedstawionych czterech produktów reprezentuje jeden, charakterystyczny dla danego stylu, motyw” – dodają.

W skład kolekcji wchodzą:

Brutalism

Bazując na typowej dla brutalizmu surowości formy i materiału oraz powtarzalności wzorów, wykreowaliśmy schemat, który na tacy tworzy funkcjonalne, symetryczne przestrzenie – użyteczność inspirowana prostotą.

Roman

Taca rzymska, zainspirowana motywem kopuły kasetonowej, jest nawiązaniem do architektury starożytnego Rzymu. Zaprojektowany przez nas wzór, choć bogaty w detale, zachowuje prostotę i wierność oryginałowi.

Islamic

Produkt zainspirowany zawiłymi wzorami i hipnotyzującymi formami, jakie możemy odnaleźć w architekturze Bliskiego Wschodu. Charakterystyczne motywy gwiazdy i ośmiokąta zostały przez nas zmodyfikowane i połączone w harmonijną jedność.

Gothic

Produkt jest nawiązaniem do dominującego w Europie przez stulecia stylu gotyckiego w architekturze. Kształty sklepień, linie ostrych łuków przetransformowaliśmy w nakładające się na siebie okno-podobne elementy, które harmonijnie dzielą przestrzeń na oddzielone od siebie, funkcjonalne części.

Tace wykonane zostały z betonu mieszanego wg specjalnie opracowanej formuły. Beton to twardy, trwały i jednocześnie bardzo łatwy do formowania (w stanie ciekłym) materiał. Jego niewątpliwą zaletą jest także fakt, że jako dominujący od stuleci materiał budowlany, nawiązuje bezpośrednio do świata architektury, skąd czerpano inspiracje. Delikatny filc, użyty na spodzie każdej tacki, dodaje miękkości i lekkości ciężkiemu z natury betonowi, jak również znacząco wpływa na funkcjonalność i bezpieczeństwo użycia produktu w środowisku biurowym i domowym. Użyte materiały cechują się trwałością i wysoką jakością. Miękkie wykończenia zapewniają bezpieczne użytkowanie i zapobiegają powstawaniu zarysowań i uszkodzeń na powierzchni mebli.

 

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter