TRE – nowa marka Tomka Rygalika

TRE – nowa marka Tomka Rygalika

Wczoraj mieliśmy okazję uczestniczyć w premierze nowej marki TRE za którą stoi Tomek Rygalik. Na polskim rynku TRE zaprezentowano we wnętrzach studia Jasna Sprawa, które mieści się w obrębie Fortów Mokotów. Docelowo będzie tu biuro połączone z showroomem marki.

Jaka jest marka TRE?

Marka TRE powstawała z tęsknoty za rzeczami wyjątkowymi i użytecznymi, trwałymi, takimi, które stają się nam bliskie, krzepią, ku którym instynktownie się skłaniamy. TRE nie podąża za modą, wybiega poza czas.

TRE powstała z inicjatywy Tomka Rygalika, który przekuł swoją filozofię myślenia na markę. Marka TRE to odpowiedź na potrzeby dążenia człowieka do równowagi i prostoty. Stworzona z myślą o ludziach, którzy żyją świadomie i z atencją podchodzą do wyboru produktów, którymi się otaczają. Istotą marki jest trwałość fizyczna oraz estetyczna przedmiotów codziennego użytku.

Wartości TRE są uniwersalne kulturowo, dlatego do projektu zaproszono projektantów z całego świata. Wykorzystywane przez TRE materiały zostały dobrane świadomie, w myśl idei o uniwersalizmie i trwałości. Wykonane z najwyższej jakości materiałów wybranych tak, by forma stanowiła jedność z funkcją i filozofią życia.

Marka TRE powstała ze sprzeciwu wobec nadmiernej konsumpcji i nadprodukcji.
„TRE to koń trojański konsumpcjonizmu zachęcający do odrzucenia tego, co zbędne i otaczania się tym co ponadczasowe, co można przekazać kolejnym pokoleniom” – podkreśla Tomek Rygalik.

Takie są produkty TRE. Unikalne ale zarazem proste formy, oparte na solidnym koncepcyjnym fundamencie. Świadome, rozważne gospodarowanie materiałami przy projektowaniu zawsze było, jest i będzie wyróżniało dobre projektowanie. Podobnie jak jakość, trwałość i wyrafinowane myślenie koncepcyjne.

W kolekcji znajdziemy projekty m.in. Aleksandry Szewc, AdreyAndShay, Dorothee Mainka, Daisuke Kitagawa, Luca Corvatta, Victora Legina, Davida Derksena, Pini Leibovich oraz Gosi Rygalik .

Co wyróżnia projekty TRE?

Autentyczność

„Balance” nie udaje drewnianej, to lampa wykonana z buku. Dzięki zastosowaniu technologii termicznej obróbki drewna, możliwe stało się uzbrojenie drewna w diodyLED. Umieszczony na lampie suwak pozwala ustawić ją pod pożądanym kątem. W produkcie wykorzystano naturalne piękno drewna zamkniętego w prostej formie użytkowej.

Naturalność

Ku naturze zwraca się też Left Light, którą od niechcenia można oprzeć o ścianę, by emanowała subtelną aurą. Z jednego kawałka litego drewna wycięte są też deski kuchenne Solidboard. Stabilizowane termicznie nie pochłaniają wilgoci, nie odkształcają się, nie zmieniają koloru pod wpływem mycia. Są antybakteryjne. Każda jest inna, unikalna, dzięki układowi słojów zachowanych podczas obróbki technicznej. A dzięki podchwytowi są łatwe do przenoszenia, poręczne do prezentacji jedzenia.

Oryginalność

Karafki 1L Carafe wykonane są ze szkła laboratoryjnego. W zamyśle to naczynia, w istocie – dzieła sztuki. Zapewniają doznania, prowokują. Podawanie wody, czy wina staje się wyjątkowym doświadczeniem. Subtelnie wyrafinowany projekt graficzny na powierzchni szkła jest w istocie podziałką do odmierzania mililitrów.

Magia

Proste kształty mają swoją kosmiczną siłę i uprzywilejowane miejsce w przestrzeni. Wyobraźmy sobie solniczkę w kształcie stożka, w której sól nie absorbuje wilgoci, nie zbryla się, nie wysypuje na stół. Zawsze gotowa do użycia, nie pozostawia po sobie niepożądanych śladów. Wykonana z białej porcelany ma swoją  siostrę pieprzniczkę pozostającą po ciemnej stronie mocy.

Nieograniczone myślenie

Moduły TextBlock dają niemal nieograniczone pole dla wyobraźni architektom wnętrz. Czysty design, elegancja i wyrazowość na pograniczu sztuki i projektowania.

Harmonia

Miejsce na tych wyjątkowych półkach znajdą także świeczniki Pond Candle Holder zaprojektowane przez Daisuke Kitagawę. Wykonane z litego aluminium, bądź mosiądzu pomieszczą jedną, bądź trzy świeczki typu tealight. Światło odbite spotęgowane jest dzięki geometrii zintegrowanego odbłyśnika, jakby światło księżyca odbijało się od wody, zachęcając do medytacji. Harmonia, prostota i elegancja w jednym.

Marka TRE z sukcesem zadebiutowała na światowych wystawach na Ambiente we Frankfurcie i Maison&Objet w Paryżu. Jej unikalny charakter docenili prestiżowi odbiorcy z całego świata.

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter