Trufle Mozaiki docenione przez Zamek Cieszyn w konkursie „Śląska Rzecz 2015”

Trufle Mozaiki docenione przez Zamek Cieszyn w konkursie „Śląska Rzecz 2015”

Śląska Rzecz” to jedyny regionalny konkurs dizajnu w Polsce. Nagrody i wyróżnienia są przyznawane w trzech kategoriach: produkt, grafika użytkowa (w tym komunikacja wizualna i multimedia) oraz usługa.
Podczas gali, która odbyła się 15 czerwca 2016 na Zamku Cieszyn Trufle Mozaiki otrzymały Nagrodę Specjalną Zamku Cieszyn za kolekcję wzorów „Etno” inspirowanych śląskim folklorem. Kolekcja została zaprojektowana przez Ewę Skrzypiec, krakowską projektantkę i graficzkę. Wręczając nagrodę przewodnicząca jury profesor Czesława Frejlich – wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Redaktor Naczelna kwartalnika projektowego „2+3D” podkreślała estetyczną wartość projektów. Ponadto w uzasadnieniu nagrody jury doceniło „…konsekwentny rozwój firmy, a także łączenie rzemiosła z nowymi metodami produkcji”.

Nagroda w konkursie Śląska Rzecz to dla nas ogromne wyróżnienie – mówi Monika Wolak współzałożycielka Trufli – Zamek Cieszyn jest jedną z najważniejszych w regionie i w kraju instytucji zajmującej się tematyką projektowania. Nagroda Zamku Cieszyn, a także tytuł Innowatora Śląska 2014 utwierdzają nas w przekonaniu, że nasz pomysł na łączenie sztuki z nowoczesną technologią działa i ma szanse się rozwijać.

Trufle Mozaiki zajmują się projektowaniem i układaniem mozaiki. Wzory powstające w pracowni to rezultat prac zarówno doświadczonych projektantek jak i młodych artystów z katowickiego ASP. Zgodnie z ideą indywidualizacji, każda mozaika powstaje dla konkretnego klienta. Jest to możliwe dzięki autorskiej technologii do układania mozaiki, za którą firma otrzymała nagrodę Innowator Śląska.

Parametry techniczne mozaiki umożliwiają jej szerokie zastosowanie: ściany, podłogi elewacje, zarówno w budynkach prywatnych jak i obiektach użyteczności publicznej (restauracje, hotele, spa, baseny). Wydajność i elastyczność linii produkcyjnej pozwala na realizację projektów w każdej skali, od małych fragmentów wnętrza po całe baseny.

Udostępnij ten artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter