Uniwersalny pokój dla dziecka

Uniwersalny pokój dla dziecka

Błękitne dla chłopców, różowe dla dziewczynek? Ten podział już dawno przeszedł do lamusa. Świat pełen jest pięknych, neutralnych barw, nieprzypisanych do żadnej płci. Coraz częściej urządzając pokój dla niemowlaka kierujemy się tym, aby jego charakter był uniwersalny- odpowiedni zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki. Szczególnie, jeśli dzieci różnej płci posiadają wspólny pokój.

Za przykład perfekcyjnego uniwersalnego wnętrza posłuży nam pokój dziecka autorki popularnego bloga parentingowego Buuba.pl, Agnieszki Dzieniszewskiej. Pokój, mimo małych rozmiarów, prezentuje się całkiem przestrzennie. Charakter białego wnętrza kreują tutaj kolorowe dodatki. Motyw przewodni stanowią zwierzątka, niczym ręcznie malowane, z kolekcji dodatków „Przyjaciele z lasu” od Lamps&Company. Bo każde dziecko uwielbia zwierzątka.

Na te produkty miałam chrapkę od dłuższego czasu, z jednej strony wydają się być takie dorosłe, a z drugiej są idealnie stworzone dla dzieci. Printy na abażurach i pościeli są niczym z wyśnionej bajki, nadają pokoikowi przytulności I dziecięcego wyrazu. Gwiazdki na zasłonkach przypominają spokojny sen i są nieodłącznym elementem dziecięcej krainy. Powiem Ci, że mam zboczenie na punkcie zasłon, a tak perfekcyjnie uszytych jeszcze nie widziałam. Taśma do której wsuwasz rurkę karnisza, jest tak fajnie skonstruowana, że te piękne marszczenia robią się same” – mówi blogerka.

Wybrane do pokoju meble to kolekcja Marsylia polskiej marki Pinio – oryginalny zestaw w kształtach przypominający francuskie kabiny plażowe, z charakterystycznymi dekoracyjnymi plakietkami. Słowa na tabliczkach to plaża – La Plage, morze – La Mer oraz słońce – Le Soleil – doskonale podkreślają pogodny charakter kolekcji.

„Idealne, bajkowe, w kształcie domków, z podpisami. Pinio, z kolekcji Marsylia pobudzają wyobraźnię i są idealną bazą do dziecięcego pokoiku. Piękne w swej prostocie, pasują do wszystkiego, i do białych ścian i do kolorowych, do zabawek drewnianych i plastikowych i przede wszystkim do tych pstrokatych. Żeby było jeszcze trochę niemowlęco, zostawiłam jeszcze łóżeczko szczebelkowe, ono rośnie razem z dzieckiem. Myślę, że jeszcze niecały rok i poprzez detal jakim jest zmiana łóżeczka, pokoik przejdzie całkowitą metamorfozę” – dodaje Pani Agnieszka.

Ważnym elementem dekoracyjnym, o ogromnej wartości edukacyjnej, jest duża naklejka ścienna w postaci mapy świata. Jest bardzo kolorowa i z pewnością przykuwa uwagę najmłodszych, sprawiając, że z każdym dniem coraz lepiej zapoznają się z jej kształtem i rozwijają w sobie ciekawość nieznanych rejonów. A ciekawość świata to cecha jak najbardziej uniwersalna, którą warto rozwijać w dziecku niezależnie od płci.

Zdjęcia: www.buuba.pl

Meble – Pinio, kolekcja Marsylia

Żyrandol, lampa stojąca, lampka na komodzie, pościel i ochraniacz do łóżeczka, zasłonki – Lamps&Company

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter