Uwaga! Nadchodzi fala zmian. Zamelduj się na GDD 2020!

4 lipca startuje wyjątkowe wydanie Gdynia Design Days online. Każda edycja festiwalu jest pretekstem do poruszenia zagadnień związanych z projektowaniem w kontekście zmian, jakie zachodzą w naszym otoczeniu. Choć w tym roku uczestnicy nie zobaczą się na żywo w Gdyni, wspólnie stworzą festiwalową społeczność w ramach dedykowanej, interaktywnej platformy GDD 2020. Weź udział w pierwszym w Europie festiwalu projektowym online.

Tegoroczny festiwal będzie pretekstem do podjęcia działań i pobudzenia kreatywności. Już dziś potrzebujemy mądrych, funkcjonalnych i trwałych rozwiązań, dzięki którym stawimy czoła zmianom klimatycznym, utracie bioróżnorodności, przemianom demograficznym, społecznym i kulturowym oraz mądrze wykorzystamy rozwój nowych technologii. Podczas GDD 2020 uczestnicy będą mieli okazję przekonać się, że dobre projektowanie może stać się skutecznym narzędziem rozwiązywania złożonych problemów.

Zaprezentowane zostaną ciekawe propozycje, które zachęcą producentów do większej odpowiedzialności za dobro wspólne, a konsumenci zostaną wyposażeni w wiedzę, dzięki której będą świadomie oddziaływać na środowisko. Uczestnicy sprawdzą dokąd zaprowadziła nas nadkonsumpcja.

Uwaga! Nadchodzi fala zmian. Zamelduj się na GDD 2020!

Zastanowią się nad znaczeniem wody w naszej kulturze oraz w jaki sposób mądrze korzystać z jej ograniczonych zasobów. Spojrzą na dane jako nową, wartościową walutę, a także będą mogli zaobserwować zagrożenia związane z brakiem etyki w świecie cyfrowym. W tegorocznym programie znalazło się między innymi 25 wykładów, 20 warsztatów, 8 wystaw zaprezentowanych w formie interaktywnego przewodnika Gdynia Design Days oraz 7 filmów. Sprawdź cały program i zamelduj się na platformie GDD, aby wziąć udział w wyjątkowej edycji online GDD 2020.

Wykłady i warsztaty GDD 2020

Tegoroczny program został podzielony na 6 bloków tematycznych. 4 lipca startuje blok otwierający festiwal pod hasłem „Uwaga”. Najważniejszym elementem programu otwarcia będzie wykład „Czas – najważniejszy, nieodnawialny zasób”, który poprowadzi James Wallaman, znany futurysta, autor bestsellerowych książek o ekonomii doświadczeń. 5 lipca rozwinięte zostanie hasło „Uwaga! Czas na zmiany!” – tego dnia głównym tematem będzie wszechogarniająca nas nadkonsumpcja i wspólnie z zaproszonymi gośćmi, m.in. Filipem Springerem i Julią Fiedorczuk uczestnicy porozmawiają o kryzysie klimatycznym.

Uwaga! Nadchodzi fala zmian. Zamelduj się na GDD 2020!

„Uwaga! Dane to emocje” to temat przewodni kolejnego festiwalowego dnia, w ramach którego będzie okazja do zastanowienia się m.in. nad moralnymi wątpliwościami pojawiającymi się w kontekście danych i nowych technologii. Na szczególną uwagę zasługuje wykład Wiesława Bartkowskiego „Czas dołączyć do Team Human”. 7 lipca to zaproszenie do rozważań w ramach wyzwania „Uwaga! Czas na jedzenie przyszłości!”, podczas, którego będzie okazja do rozmowy o zrównoważonej przyszłości jedzenia.

„Uwaga! świat w kryzysie – czas na odpowiedzialne projektowanie” to temat kolejnego festiwalowego dnia. Wspólnie z prelegentami będzie można podyskutować o materiałach przyszłości i zastanowić się czy znaleźliśmy już równie wszechstronny i tani w użyciu zamiennik plastiku, który będzie przyjazny planecie. Na szczególną uwagę tego dnia zasługuje wykład Ewy Bochen i Macieja Jelskiego pt. „Dematerializacja – o świadomości materiałowej”.

Uwaga! Nadchodzi fala zmian. Zamelduj się na GDD 2020!

Gdynia Design Days skupi się także na kryzysie wody na świecie – 9 lipca w ramach bloku „Uwaga! Jak mądrze korzystać z zasobów wodnych” będzie okazja do przekonania się, dlaczego zmiana klimatu, susze, powodzie, topnienie lodowców oraz wzrost liczby ludności w miastach w tak dużym stopniu przyczynia się do zmniejszania się zasobów wody pitnej. W tym dniu na polecenie zasługuje wykład Agaty Nowak i Michała Bachowskiego pt. „Kto ma oszczędzać wodę i co robić, gdy zaczyna jej brakować?”.

Design z biznesem

W dniach 10-11 lipca, w ramach Gdynia Design Days, odbędzie się 5. edycja Design talks Business Summit. Jest to międzynarodowe wydarzenie skierowane do przedsiębiorców, projektantów i agentów zmian. W programie znajdą się inspirujące prezentacje, wartościowe studia przypadków, praktyczne warsztaty i wyzwania projektowe. DtB Summit to również spotkania z międzynarodowymi ekspertami i praktykami, podczas których uczestnicy zyskają świeżą wiedzę, nowatorskie narzędzia i metody projektowe dla biznesu. Praktyczne warsztaty, możliwość nawiązania wyjątkowych kontaktów – networking online, bezpośredni dostęp do ekspertów z Polski i zagranicy to główne zalety DtB Summit.

Uwaga! Nadchodzi fala zmian. Zamelduj się na GDD 2020!

W czasie GDD odbywa się również Design talks Business First Steps, czyli cykl spotkań przeznaczony dla wszystkich zainteresowanych tematyką biznesową, aspektami pracy w branży kreatywnej oraz rozwojem młodej marki. To cztery spotkania pozwalające spojrzeć szerzej na obecną sytuację kryzysową, prowokujące do kreatywnego działania i inspirujące do poszukiwania nowych, wartościowych rozwiązań biznesowych w oparciu o projektowanie. 5. edycja Design talk Business First Steps jest inspiracją dla wszystkich poszukujących sprawdzonych technik pracy w kryzysie, jak i tworzenia wartościowych narzędzi komunikacyjnych. Jest to okazja do wypracowania nowej formuły pracy i sieci wartościowych kontaktów biznesowych.

Przewodnik GDD

Znakiem rozpoznawczym każdej edycji festiwalu Gdynia Design Days są wystawy kuratorskie, które odnoszą się do hasła przewodniego poruszają najważniejsze zagadnienia z jakimi mierzymy się prywatnie i biznesowo w danym czasie. W tym roku wszystkie wystawy zostaną zaprezentowane w formie interaktywnego przewodnika GDD. Do współpracy zaproszono 8 kuratorów, którzy przedstawią zagadnienia związane z hasłem GDD 2020 UWAGA.

Uwaga! Nadchodzi fala zmian. Zamelduj się na GDD 2020!

Premierowo wszystkie treści zawarte w przewodniku GDD zostaną opublikowane 4 lipca, w dniu rozpoczęcia festiwalu. To kompendium wiedzy dostarczy informacji na temat prototypów, produktów, usług oraz idei, które mogą okazać się przydatne w odpowiedzi na nieuchronne zmiany społeczne, ekonomiczne i klimatyczne. W tym roku liczą się chęci, możesz dołączyć z każdego miejsca na świecie. Udział w wyjątkowej edycji online GDD, DtB Summit i DtB First Steps jest całkowicie bezpłatny. Aby uczestniczyć w wykładach wystarczy się dołączyć do platformy GDD. Nie zwlekaj, na warsztaty obowiązują dodatkowe zapisy ze względu na ograniczoną liczbę miejsc!

Uwaga! Nadchodzi fala zmian. Zamelduj się na GDD 2020!
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter