VANK: Stół, który porusza

VANK: Stół, który porusza

Z technicznego punktu widzenia VANK_move można opisać jako stół z elektrycznie regulowaną wysokością, ze stopami i tragarzami wykonanymi z odlewanego ciśnieniowo aluminium oraz precyzyjnie frezowanym blatem z odpornej kompaktowej płyty CDF. Można się jednak domyślać, że nie tylko jego funkcjonalność wpłynęła na decyzję jury konkursu IF Design Award, które w 2016 roku przyznało VANK_move nagrodę.

Projektantom zależało na tym, by VANK_move – z której strony by na niego nie spojrzeć – ubierał przestrzeń, a jego wyróżniającym elementem pozostał znak rozpoznawczy młodej, polskiej marki – szlif aluminium. I rzeczywiście tym, co zwraca uwagę są lśniące stopy i tragarze, nadające formie wyrazistości.

Ponieważ dysponujemy odlewnią aluminium, od początku do końca mogliśmy kontrolować proces powstawania stołu” – mówi Tomasz Włodarczyk, inżynier z VANK. „W efekcie udało nam się zrealizować pierwotne założenia. Nie musieliśmy iść na kompromisy wynikające z konieczności dopasowania do projektu elementów konstrukcyjnych pochodzących od innych producentów”.

Podobnie, jak w przypadku innych mebli VANK, stół można skonfigurować z różnych wersjach. Do wyboru są dwa rodzaje blatów w 7 kolorach oraz 4 wersje tragarzy i stóp: z aluminium polerowanego, w kolorze białym, grafitowym oraz ekskluzywnym, zaawansowanym technologicznie czarnym chromie.

 

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter