VIVA LIGHT 2017 z wyjątkową gwiazdą!

VIVA LIGHT 2017 z wyjątkową gwiazdą!

VIVA LIGHT niezmiennie od 2015 roku towarzyszy arenie DESIGN. Z roku na rok strefa poświęcona oświetleniu jest coraz większa i przyciąga wyjątkowymi projektami, autorstwa znanych na świecie designerów. Gwiazdą trzeciej odsłony wystawy VIVA LIGHT będzie Constantin Wortmann.

W ramach wystawy VIVA LIGHT prezentowane są nowatorskie produkty, materiały i technologie w spójnej formule wystawienniczej. Motywem przewodnim i głównym czynnikiem spajającym wystawy jest światło, które jest nierozerwalnie związane z odbiorem przestrzeni, kształtów, kolorów, faktur i materiałów. Wystawa demonstruje także, jak światłem można kreować przestrzeń w zależności od naszych życzeń lub potrzeb, jak ono wpływa na atmosferę wnętrz, a w związku z tym na nasze samopoczucie.

„To wystawa, na którą w szczególności zapraszamy architektów, projektantów wnętrz i inwestorów” mówi Małgorzata Ratajczak, kurator VIVA LIGHT 2017″. „Podobnie jak w ubiegłych latach chcemy stworzyć przestrzeń, która będzie punktem spotkań, konsultacji, wymiany i upowszechniania wiedzy mającej na celu budowanie świadomości związanej z jakością, specyfiką i możliwościami zastosowań nowych produktów oraz techniki świetlnej” – dodaje.

Piękno światła

W ubiegłym roku na wystawie VIVA LIGHT można było obejrzeć projekty m.in. Zahy Hadid czy Daniela Beckera, który dodatkowo poprowadził jeden z wykładów w strefie FORUM. Tym razem gwiazdą trzeciej edycji wystawy będzie Constantin Wortmann. Niemiecki projektant studiował wzornictwo przemysłowe w Hamburgu i Monachium. W drugim roku pracował najpierw jako stażysta, a następnie jako niezależny projektant w zespole mistrza oświetlenia Ingo Maurera. W 1998 roku, jeszcze jako student, współtworzył studio projektowe Büro für Formularz wraz z Benjaminem Hopf. Jest autorem projektów dla marek: Ycami, VIBIA, Modoluce, Kundalini i Authentics. W 2004 BFF zaczął współpracować z firmą OSRAM. Od 2006 r. projektant pracuje dla marki Georg Jensen i Dark.

„Co roku staramy się przygotować program areny DESIGN w taki sposób, by każdy z naszych gości mógł znaleźć w nim interesujące go wykłady i debaty. Jestem przekonana, że Constantin Wortmann będzie jednym z tych występujących, który chętnie podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, a jego prace prezentowane w ramach wystawy VIVA LIGHT będą źródłem inspiracji dla młodych projektantów” mówi Małgorzata Czubak, dyrektor projektu arena DESIGN.

PLN Design objął patronat nad arena DESIGN!

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter