WallArtNow: unikalne fotografie

WallArtNow: unikalne fotografie

Poza tradycyjnymi galeriami czy rynkiem aukcyjnym, pojawiają się bardziej nowoczesne inicjatywy skierowane zarówno do osób, które liczą na wsparcie autorytetów, jak i do wytrawnych poszukiwaczy perełek. Doskonałym przykładem jest WallArtNow – serwis który oferuje dostęp do ogromnego zbioru bardzo różnorodnych fotografii  o dowolnej godzinie i z dowolnego miejsca na ziemi.

W portfolio WallArtNow znajdziemy dzieła młodego pokolenia, jak i znanych i cenionych artystów – wszystkie wyselekcjonowane przez ekspertów. WallArtNow współpracuje z partnerem technologicznym, który wykonuje odbitki na unikalnej na skalę krajową naświetlarce laserowej Lambda Print. Fotografie wyprodukowane  w tej technologii reprezentują standardy uznawane przez renomowane muzea i galerie. WallArtNow do każdej z nich dołącza certyfikat poświadczający jej autorstwo i pochodzenie. Fotografie możemy zamówić on-line w kilku, uzgodnionych z autorem, formatach, wykończone na różnych podłożach (aluminium i szkle akrylowym), dobrać pasującą ramę i wygodny system montażu, zyskując ogromną swobodę w kwestiach aranżacyjnych.

Jak aranżować – najważniejsze trendy

W świecie galeryjnym wciąż dominuje formuła white cube’u – prezentacji fotografii w białej, oczyszczonej ze zbędnych detali przestrzeni. Przyzwyczajeni do niej, chętnie powielamy schemat białych ścian, uważając je za jedyne i najwłaściwsze tło do ekspozycji. Jednak w przypadku prywatnych mieszkań i domów można sobie pozwolić na zdecydowanie więcej szaleństwa. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaprezentować zdjęcia na najmodniejszych aktualnie ciemnych powierzchniach. Zadziwiające, ale pozwolą wybrzmieć fotografii. Stosując zdecydowane barwy farby czy tapety, jeszcze bardziej zaakcentujemy ich obecność. Rytmiczne, subtelne pejzaże wykonane przez Agnieszkę Murak na Islandii (do zamówienia na wallartnow.eu) wspaniale korespondują z utrzymanym w odcieniach denimu gabinetem. Z kolei czarno-biała fotografia Piotra Rosińskiego (również z portfolio WallArtNow) umieszczona na ścianie pokrytej wyrazistą tapetą, tuż nad komodą w stylu Mid Century, tworzą spójne wnętrze w estetyce retro.

Swoboda dotycząca aranżowania zdjęć we wnętrzach prywatnych dotyczy także braku konieczności wieszania ich na ścianie. Czarno-białe zdjęcie autorstwa Niny Staff pokazuje, że postawione na centralnym meblu w mieszkaniu, w otoczeniu designerskiego oświetlenia, czy pamiątek z podróży będzie wyglądało równie, a może nawet bardziej efektowanie. Taka aranżacja z pewnością spodoba się wszystkim, którzy lubią zmiany i chcą bawić się, tworząc w swoim mieszkaniu mini-wystawy.

Innym ciekawym trendem jest poszukiwanie niecodziennych przestrzeni i miejsc do ekspozycji. Fotografia w gabinecie czy salonie nie jest w stanie nas zaskoczyć. Za to sztuka zawieszona w łazience czy pokoju dziecięcym – owszem.  Sterylne i często pozbawione charakteru łazienki  można za sprawą dobrze dobranego zdjęcia całkowicie odmienić, sprawić, że będą wyglądały oryginalnie i gustownie. Fotografia artystki WallArtNow – Alicji Brodowicz – przedstawiająca kobiece plecy jest tego najlepszym dowodem. Nadała ton monochromatycznemu, spokojnemu salonowi kąpielowemu, ciekawie wpisała się w tak odważny kontekst. Z kolei pastelowe prace Aleksandry Buczkowskiej-Przeździk ustawione na półeczkach w dziecięcym pokoju na pewno, choćby podskórnie, będą cegiełką do rozwoju wizualnej wrażliwości, mieszkanki tak magicznego pokoju.

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter