Wawa Design Festiwal 5–13 września 2015r. Warszawa

Wawa Design Festiwal 5–13 września 2015r. Warszawa

W dniach 5–13 września 2015 odbędzie się trzecia edycja warszawskiego festiwalu designu Wawa Design Festiwal. W tym roku hasłem przewodnim jest „Oryginał”.

Projektanci i przedsiębiorcy na całym świecie borykają się z licznymi podróbkami swoich produktów. Walka z nimi to mozolna praca, często nie przynosząca efektów. Podczas tegorocznej edycji Wawa Design Festiwal będzie można dowiedzieć się jaka jest różnica miedzy oryginałem, a kopiami lub inspiracjami.

Przez 8 dni, od 11:00 do 19:00, będzie można oglądać, dotykać i poddawać dyskusji wszystko, co związane ze sztuką projektowania. Wystawy, panele, wykłady, a także warsztaty z projektowania, które zawsze cieszą się wyjątkowym zainteresowaniem widzów, w tym roku posłużą pokazaniu jak bardzo różni się oryginał od kopii lub inspiracji.

Wawa Design Festiwal od początku prezentuje wyjątkowe powiązania designu i polskiej stolicy, a przy tym podkreśla wartość dobrego wzornictwa. W tym roku na stołeczną część festiwalu składają dwie wystawy: ekspozycja „Nośnik Warszawa” z pracami zainspirowanymi stolicą oraz cykliczna wystawa PROJEKT WARSZAWIAK, prezentująca projekty stołecznych projektantów.

Festiwal jest jednak imprezą ogólnopolską, a ambicją organizatorów jest prezentacja tego, co na polskiej scenie designu najciekawsze – niezależnie od miejsca urodzenia twórców. W budynku ASP Wybrzeże pokazane zostaną m.im wystawa „Oryginał” oraz wyjątkowa wystawa polskiej ceramiki Ceramika by PL.

Pierwsza edycja WAWA Design Festiwal odbyła się we wrześniu 2013. U źródeł pomysłu na nowe cykliczne wydarzenie leżała potrzeba skupienia stołecznego środowiska twórców, producentów i promotorów designu na promocji kreatywnego projektowania i szerokiej edukacji z zakresu wzornictwa przemysłowego. Organizatorzy z jednej strony chcą wyraźnie uświadomić projektantom i producentom korzyści, jakie ich współpraca przynosi im samym i odbiorcom, a z drugiej – pragną w lekki, interesujący i angażujący sposób pokazywać szerokiej publiczności, czym jest dobry design.

Po sukcesach poprzednich edycji organizatorzy postanowili rozbudować ofertę festiwalowych wydarzeń. Pojawiły się również nowe miejsca na mapie festiwalowej. Obok Soho Factory wystawy i wydarzenia towarzyszące Wawa Design Festiwal będą gościły w budynku Akademii Sztuk Pięknych przy Wybrzeżu Kościuszkowskim, Centrum Przedsiębiorczości Smolna, pracowni Projektornia na Mokotowie oraz Shoow Roomie Product Placemat na Powiślu.

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter