Wieczorne spotkania z architekturą i designem

Razem z ARCH_event zapraszamy na wieczorne spotkania z architekturą i designem!

Założeniami wieczorów jest przede wszystkim promocja dobrej, polskiej architektury poprzez udział najlepszych w ostatnich latach polskich biur projektowych. Gośćmi specjalnymi będą między innymi:

TOMASZ KONIOR – założyciel, właściciel i główny architekt w Konior Studio, prywatnie pasjonat miasta i muzyki klasyczne

ZBIGNIEW MAĆKÓW założyciel Maćków Pracownia Projektowa. Jeden z inicjatorów i organizatorów projektu modelowego osiedla mieszkaniowego ‚Nowe Żerniki’ i kurator odpowiedzialny za architekturę w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

TOMASZ OSIĘGŁOWSKI i MARCIN KOŚCIUCH z Ultra Architects – „Nie jest ważne ile ton betonu zużyjesz w życiu, ważne jest jak”. Słowa te, wypowiedziane na jednym z wykładów przez nieżyjącego już czeskiego architekta Jana Kaplickiego, są mottem, które przyświeca działalności biura Ultra Architects.

OSKAR GRABCZEWSKI z Ovo Grabczewski zajmuje się projektami w każdej skali – od projektów urbanistycznych i wielkoskalowych projektów architektoniczno-urbanistycznych, poprzez budynki użyteczności publicznej, przemysłowe, komercyjne oraz mieszkalne, aż do projektów willi i domów jednorodzinnych, wnętrz i indywidualnych projektów mebli.

KARPIEL STEINDEL ARCHITEKTURA – autorskie biuro projektowe założone w 2006 roku przez Jana Karpiela Bułeckę juniora i Marcina Steindla realizuje projekty w formule „projektuj i buduj”. Potomkowie Wincentego Witosa i Józefa Bachledy-Curusia, Karpiel i Steindel odtwarzają tradycje zabudowy wsi podhalańskiej we współczesnej architekturze, uchodząc za następców tzw. stylu zakopiańskiego.

PIOTR ŚMIERZEJEWSKI współzałożyciel biura HS99 oraz właściciel autorskiej pracowni  ANALOG, współautor m. in. Zakrystii Podziemnej oraz budynku ZW109 w Koszalinie, a także CINiBA w Katowicach, laureat Building Of The Year Award,  Grand Prix Życie w Architekturze oraz Grand Prix Brick Award 2015 w edycji polskiej.

Wieczory architektoniczne to również okazja do poznania przez architektów i projektantów wnętrz nowych, wysokiej jakości materiałów budowlanych oraz technologii w budownictwie i wnętrzach. Celem organizatorów jest stworzenie kameralnych spotkań, gdzie w pełnym komforcie można porozmawiać o designie i architekturze, dla architektów mają one być źródłem dodatkowej wiedzy i inspiracji.

06.02.2018 Warszawa KARPIEL&STAINDEL

20.03.2018 Wrocław OVO GRABCZEWSCY

05.04.2018 Kraków ULTRA ARCHITECTS

10.04.2018 Białystok ULTRA ARCHITECTS

12.04 2018 Gdańsk KARPIEL&STAINDEL

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter