Winylowa podłoga w łazience

Winylowa podłoga w łazience

Marzy Ci się dębowa, marmurowa, a może metalowa podłoga w łazience? A może masz ochotę wychodząc spod prysznica stąpać po komfortowej i przyjemnie ciepłej o każdej porze roku powierzchni? Puść wodze fantazji – każdy Twój pomysł w przypadku paneli LVT jest możliwy do realizacji.

Nie ma chyba pomieszczenia, w którym by dobrej jakości płytki i wykładziny LVT (Luxury Vinyl Tiles) się nie sprawdziły, a w przypadku łazienek, kuchni i innych wilgotnych pomieszczeń są wręcz idealne. I choć od dawna są znanym materiałem podłogowym, to ich popularność wciąż utrzymuje się na stałym, wysokim poziomie. Co takiego jest w panelach winylowych, że nie ustępują takim materiałom, jak naturalne drewno, kamień czy ceramika? Jednym z głównych argumentów jest niezniszczalność. Wierzchnia warstwa zabezpieczająca już o grubości 2 mm pozwala uzyskać nawet dożywotnią gwarancję na ścieralność w przypadku pomieszczeń domowych. Odporność na zarysowania i wilgoć sprawiają, że doskonale sprawdzają się zarówno we wnętrzach prywatnych, jak i w miejscach publicznych o dużym natężeniu ruchu. Łatwo je też utrzymywać w czystości i konserwować.

Tym, co decyduje o tak chętnym stosowaniu paneli winylowych jest także ich szybki montaż i niewielkie straty materiału podczas układania. Jeśli jakiś element ulegnie uszkodzeniu – błyskawicznie i bez większych problemów można go wymienić. Innym argumentem „za” jest akustyka. W trakcie chodzenia nie słychać kroków, a jeśli dodatkowo użyje się podkładu z tłumiącej gąbki, to komfort stąpania po takiej posadzce będzie pod tym względem naprawdę wyjątkowy.

Posadzki LVT dostępne są, w zależności od kolekcji, w formie odpowiednio przyciętych i fazowanych płytek lub pasów o różnych kształtach i wzorach. Powstają w wyniku laminowania pod ciśnieniem kilku warstw materiału. Za ich ostateczny wygląd odpowiada błona fotograficzna stopiona z zabezpieczającą wzór przezroczystą wierzchnią powłoką winylową. Dzięki temu panele mogą do złudzenia przypominać każdy naturalny materiał: drewno, kamień, metal a także najbardziej abstrakcyjne powierzchnie.

Brytyjska firma Amtico, która jest niekwestionowanym europejskim liderem w branży podłóg winylowych od przeszło pół wieku, proponuje klientom kilkaset różnych wzorów i kształtów. Jest zatem naprawdę z czego wybierać. Jednak na gotowych projektach się nie kończy. Mamy też możliwość spełnić swoje nawet najbardziej ekscentryczne i ekstrawaganckie pomysły dotyczące wymarzonej podłogi, dzięki realizacji indywidualnych projektów. Dotyczy to zarówno wzoru, jak i kształtu paneli.

Amtico bardzo duży nacisk kładzie nie tylko na innowacyjność, ale też na design. Każdy wzór powstaje przez kilka lat i jest wynikiem ścisłej współpracy zespołu projektowego, technologów i konsultantów. Jednym z niezwykle ważnych argumentów przemawiających za wyborem posadzki winylowej jest także ekologia. Producent dba bowiem o środowisko naturalne. Większość komponentów służących do produkcji paneli LVT pochodzi z recyklingu. Co więcej – powstałe w ten sposób posadzki nadają się do dalszego przetwarzania. Wyłącznym przedstawicielem na Polskę paneli LVT tej firmy jest Carpet Studio.

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter