Lamps & Company: Wiosna w dziecięcym pokoju

Lamps & Company: Wiosna w dziecięcym pokoju

Wiosna to pora roku, w której przyroda budzi się do życia, a w nas odzywa się potrzeba zmian. Mamy ochotę zmienić wnętrza naszych domów tak, żeby pasowały do widoku kwitnących drzew za oknem. Planując wiosenną metamorfozę warto zainteresować się, jak kolory wpływają na nasz nastrój oraz rozwój naszego dziecka.

Aranżując wnętrze zimą często wybieramy chłodne beże, szarości i brązy, z którymi wiosną mamy ochotę się pożegnać. Jakie kolory wprowadzać w świat dziecka? Niezależnie od temperamentu naszego malucha, istnieją pewne reguły, które może przyjąć za pewnik każdy rodzic. Barwy takie jak zieleń, niebieski i fiolet uspokajają, a żółty, zielony, czerwony i pomarańczowy pobudzają. Ważne jest, żeby zachować równowagę pomiędzy nimi, ponieważ nadmiar kolorów pobudzających może spowodować nadpobudliwość, nerwowość i problemy z zasypianiem, natomiast zbyt duża ilość zieleni, niebieskiego i fioletu może spowodować, że nasze dziecko będzie ospałe i przygnębione. Na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę dobierając kolory? Przede wszystkim na to, żeby nie były zbyt jaskrawe, ponieważ może to wprowadzić malucha w stan niepokoju. Taką równowagę kolorystyczną i odpowiednie nasycenie barw, dobrze wpływające na rozwój dziecka, odnajdziemy w kolekcji Wesołe Smoki polskiej marki Lamps & Company. Projektantka marki, Anna Nawrot, z wykształcenia jest psychologiem, a prywatnie mamą dwójki dzieci. Swoje wykształcenie oraz wiedzę nabytą z macierzyństwa stosuje w projektach marki.

Od czego zacząć, kiedy chcemy wprowadzić taki kolorystyczny mix do pokoju dziecięcego, a boimy się, że wypadnie chaotycznie? Jeśli chodzi o tekstylia i inne dodatki, nie musimy się bać zaszaleć z kolorami, ale warto pójść za radą projektantki i  postawić na jeden motyw, który będzie nadawał spójność wnętrzu, mimo wielu kolorów. Jeśli do takiej bomby kolorystycznej dodamy wiele motywów i faktur, wnętrze może okazać się przytłaczające, nie tylko dla naszego dziecka, ale także dla nas. Najlepsze tło dla takiej aranżacji stanowić będzie neutralny kolor ścian, czyli taki, jaki większość z nas ma w swoich domach.

Wesołe Smoki w pogodnych kolorach polubi każde małe dziecko. Możemy ozdobić nimi wszystko od zasłonek, lamp i kinkietów, po pościel, poduszki i pufy. W ten sposób zaaranżujemy wnętrze nie tylko wiosenne, ale także korzystne dla rozwoju.

Udostępnij ten artykuł
Wpisz szukane słowo i kliknij enter