Wnętrza domu w stylu skandynawskim

Wnętrza domu w stylu skandynawskim

Ciepły, miły i przytulny dom to marzenie każdego z nas. Projekt domu jednorodzinnego jest świetnym wyzwaniem zarówno dla projektanta, jak i inwestora. Z tym zadaniem zmierzyła się pracownia Katrilo Katarzyna Jamiołkowska Projektowanie wnętrz.

Nad całym wnętrzem dominuje otwarta przestrzeń, która składa się z kuchni, jadalni i część relaksacyjnej. Całość utrzymana jest w stylu nowoczesnym, skandynawskim. Drewniana podłoga daję miłą i przytulną atmosferę. Niepowtarzalność naturalnych materiałów niezwykle prezentuje się we wnętrzach, nadając im wyjątkowy efekt. Delikatna szarość ścian jest tłem całej przestrzeni. Sufity podwieszane we wnętrzu są nietypowo zaakcentowane. Czarny kolor wybija się na tle całego wnętrza, łącząc i scalając całą przestrzeń w jedną całość. Jest to czarna rynienka, utworzona z karton-gipsu pomalowana na czarno, w której umieszczone jest punktowe oświetlenie.  Główną dominantą w danej przestrzeni jest ściana przy oknie. Wykonana jest z tynku dekoracyjnego imitującego beton. Zadanie nie było łatwe, ponieważ projektanci chcieli uzyskać efekt betonowej płyty, podziały i nierówności zbliżone do betonu architektonicznego.

Przy oknie mamy zabudowę, która pełni funkcję zarówno przechowywania, jak i siedziska. Przy większej ilość gości czy relaksu przy książce sprawdza się doskonale. Obok mamy część jadalnianą, w której również wpleciony jest kolor czarny. Drewniane i szare krzesła pasują do całej przestrzeni. Kuchnia w kolorze biało-szarym, kryje w sobie minimalizm, jest bardzo funkcjonalna oraz posiada sporą część na przechowywanie. Jedynym kolorowym akcentem jest obraz wiszący na ścianie. Delikatny, a zarazem wyrazisty, sprawia, że wnętrze staje się bardziej przytulne i niepowtarzalne.

Dość ważnym elementem w  całej przestrzeni jest zieleń. Daje nam możliwość kontaktu z przyrodą, świeżość powietrza  i cudowną domową atmosferę. W dość nietypowy sposób połączona jest z oświetleniem, które we wnętrzu pełni funkcję zarówno użytkową jak i dekoracyjną. Lampy są w czarnym kolorach, aby dopasować się do linii sufitu i nadać mocny i wyrazisty efekt danej przestrzeni. We wnętrzu mamy dwie łazienki. Jedna z nich jest elegancka – z dominującym marmurem zarówno na podłodze jak i ścianach, czarnym akcentem. Druga łazienka jest ciepła i przytulna, z dużą ilością płytek drewnopodobnych.

Styl skandynawski cechuje prostota i minimalizm. Ma to swoje plusy. Wprowadzając niewielkie zmiany np. poprzez dodanie kolorowych dodatków, możemy nieco takie wnętrze odświeżyć.

Zdjęcia: Anna Ozorowska

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter