Wokół stołu – Kuchnia Spotkań IKEA

Wokół stołu – Kuchnia Spotkań IKEA

Od 15 listopada br. na mapie Warszawy pojawi się nowe, wyjątkowe miejsce – Kuchnia Spotkań IKEA. To przestrzeń otwarta dla wszystkich, dla których wspólne gotowanie i jedzenie jest pretekstem do spędzania czasu z bliskimi oraz miłych doznań na co dzień. Zachęcamy Was do spotkań wokół stołu, które będą źródłem kulinarnych inspiracji oraz galerią prostych i pomysłowych rozwiązań dla domu.

Kuchnia to miejsce, które nie jest stworzone do bycia bezludną wyspą. W końcu nie bez powodu nazywana jest sercem domu. To azyl równowagi, ciepła i harmonii. Przestrzeń, którą obdarzamy szczególnym zaufaniem, ponieważ jest tłem codziennych i wyjątkowych wydarzeń, jednoczy wokół spraw ważnych i przyjemnych. Przebywanie w kuchni to często wielopokoleniowe spotkania, pielęgnowanie bliskich relacji, a także kształtowanie atmosfery domu. To czas na bycie razem.

Rozsmakuj się w Kuchni Spotkań IKEA

IKEA wierzy, że wspólne gotowanie i jedzenie to doskonałe okazje do spotkań w gronie najbliższych. Spotkań, które tworzą szereg pozytywnych emocji i doświadczeń. Pozwalają delektować się smakiem niepowtarzalnych chwil, inspirują i uaktywniają kreatywność.
Mimo wielu obowiązków oraz braku czasu, potrzebujemy chwil, kiedy możemy się zatrzymać i celebrować bycie razem. Kuchnia jest na to idealnym miejscem. Z tego powodu powstała Kuchnia Spotkań IKEA, przestrzeń, której celem jest zachęcenie Polaków do odkrywania niepowtarzalnego smaku drobnych chwil spędzanych z bliskimi.

„Kuchnia Spotkań IKEA powstała, aby zachęcać do wspólnego spędzania czasu. Naszą misją było stworzenie przestrzeni otwartej dla wszystkich, którzy chcą spotkać się z rodziną i przyjaciółmi przy wspólnym stole. Wierzymy, że jest to miejsce, które trwale zapisze się
w pamięci odwiedzających je gości i będzie źródłem różnych inspiracji: od kulinarnych, aż po wnętrzarskie” – mówi Małgorzata Jezierska, Specjalista ds. PR IKEA Retail w Polsce.

IKEA prowokuje kreatywność do działania

W aspekcie przestrzeni kuchnia ma zachęcać do gotowania i współbiesiadowania poprzez osobiste doświadczenie. IKEA jako ekspert w urządzaniu wnętrz oferuje paletę podpowiedzi i rozwiązań, dzięki którym kuchnie wyróżniają się dobrym designem, są komfortowe i funkcjonalne. Taka też jest Kuchnia Spotkań IKEA, które oferuje nie jedną, a dwie kuchnie, jadalnie oraz przestrzeń do odpoczynku i relaksu. Głównym bohaterem Kuchni Spotkań IKEA jest modułowy system mebli kuchennych METOD. To „szyte na miarę” rozwiązania, które sprawdzą się w każdej kuchni, nawet tej najtrudniejszej do zaaranżowania.

„Projektując Kuchnię Spotkań IKEA, zależało nam na stworzeniu miejsca, które będzie prawdziwe i domowe. Kuchnie METOD bez wątpienia nadadzą charakteru każdemu wnętrzu. Dodatkowo w naszej Kuchni Spotkań można podejrzeć wiele sprytnych, niebanalnych rozwiązań, które pozwalają żyć wygodniej i oszczędzić czas” – mówi Katarzyna Jaros-Puzio, dekorator i stylista IKEA Retail w Polsce.

Wśród pomysłowych i wielofunkcyjnych produktów, które znalazły się w Kuchni Spotkań IKEA oprócz systemu mebli kuchennych METOD wskazać można m.in. pomocne podczas gotowania – podstawkę na tablet RIMFORSA, wózek/barek na kółkach RÅSKOG, dzięki któremu zyskujemy dodatkową, roboczą powierzchnię w kuchni, czy taboret ze schodkiem MÄSTERBY doskonały, kiedy chcemy zaprosić do gotowania dzieci lub sięgnąć na wyższą półkę. Oświetlenie do szuflad OMLOPP pomoże, gdy w nocy zawędrujesz po ulubiony przysmak, a wkład do gotowania na parze STABIL pozwoli ugotować lekkostrawne danie, ponieważ pasuje do każdego garnka. Wkłady do szuflad kuchennych VARIERA np. te wykonane z drewna bambusowego nie tylko wyglądają elegancko, ale uporządkują i zorganizują przestrzeń na wszystkie kuchenne akcesoria, noże, przyprawy, a nawet drobny sprzęt AGD.

Kuchnia Spotkań IKEA, nowe miejsce na mapie Warszawy to dwupoziomowy lokal – na każdym poziomie oferujący kuchnię, jadalnię oraz przestrzeń do odpoczynku i relaksu. Dodatkowo na piętrze znajduje się także bawialnia dla dzieci. Parter przeznaczony jest dla 8 osób, piętro – dla 16 osób. W Kuchni Spotkań IKEA znajduje się pełne wyposażenie, sprzęt i akcesoria potrzebne do wspólnego gotowania oraz urządzenia przyjęcia. Korzystanie z miejsca jest całkowicie bezpłatne, wystarczy przynieść ze sobą składniki oraz produkty spożywcze i przyrządzić z nich wszystko, na co ma się ochotę. Miejsce będzie otwarte od 15 listopada br., 7 dni w tygodniu, z wyjątkiem świąt, w godzinach 11:00-15:00 oraz 17:30-22:00. Zapisywać można się od 5 listopada w dwutygodniowych przedziałach przez stronę internetową www.IKEA.pl/KuchniaSpotkan. Przewidywany czas działania Kuchni Spotkań IKEA to koniec lutego 2016 r.

Udostępnij ten artykuł
Wpisz szukane słowo i kliknij enter