Wygoda hotelu w lesie od Marek+Sikora Architektura

A gdyby tak stworzyć leśne schronienie bez ścian, którego w zasadzie nie widać? Takie, które pozostaje w idealnej symbiozie z naturą – nie zakłóca jej odbioru, ale jest zarazem przemyślaną maszyną do mieszkania? Human Forest to zupełnie nowa jakość spędzania czasu w lesie. Za projektem stoi Marek+Sikora Architektura

W dzisiejszych czasach eko design cieszy się ogromnym uznaniem w środowisku architektonicznym. Zwracając uwagę na problemy związane z zanieczyszczaniem naszej planety z chęcią sięgamy po produkty ekologicznego pochodzenia. Projekt dr. hab. Jana Sikory z Marek+Sikora Architektura to ukłon w stronę utrzymania naturalnych, leśnych ekosystemów. Ultranowoczesny system mieszkalny przyciąga do siebie wszystkich entuzjastów wypoczynku na łonie natury.

Projekt Human Forest to cztery funkcjonalności: moduł kuchenny (1), livin module (2), moduł snu (3), moduł łazienka (4). Każdy z modułów to ukłon w stronę wyrafinowanej ergonomii: łazienka dla przykładu zbiera wodę deszczową, która bezpośrednio połączona jest z prysznicem.  Moduł kuchenny posiada ręczną pompę, miejsce do gotowania i specjalny, rozkładany stolik. Living module to przestrzeń
magazynowa z dziesiątkami zindywidualizowanych schowków.

Jeśli idziesz w teren i chcesz czuć, że Twoje rzeczy są bezpieczne to wciągnij je po prostu linką na sam szczyt i zabezpiecz na dole kłódką. Opowiadać o tym pomyśle moglibyśmy długo, gdyż to zupełnie nowa idea spędzania czasu w lesie. Human forest – ekologiczny i unikalny sposób aktywnego spędzania czasu – wyjaśnia architekt Marek Sikora.

Zainteresowanie na wypoczynek wśród organicznego środowiska z roku na rok wzrasta. Świadome organizowanie i spędzanie czasu wolnego w najbardziej przyjazny dla środowiska sposób to coś, co wpływa na nasze zdrowie, samopoczucie i ekologiczną świadomość. Human Forest to projekt, który na zawsze wpisać się może w światowe „ekologiczne” podróżowanie. Porzucenie wielkomiejskiego stylu życia i zbliżenie się do natury to główne założenia projektu Marek+Sikora Architektura.

Co raz częściej poszukujemy oryginalnych miejsc np. na urlop czy weekendowy wypad. Może warto wybrać eko wypoczynek?

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter