Wygoda hotelu w lesie od Marek+Sikora Architektura

A gdyby tak stworzyć leśne schronienie bez ścian, którego w zasadzie nie widać? Takie, które pozostaje w idealnej symbiozie z naturą – nie zakłóca jej odbioru, ale jest zarazem przemyślaną maszyną do mieszkania? Human Forest to zupełnie nowa jakość spędzania czasu w lesie. Za projektem stoi Marek+Sikora Architektura

W dzisiejszych czasach eko design cieszy się ogromnym uznaniem w środowisku architektonicznym. Zwracając uwagę na problemy związane z zanieczyszczaniem naszej planety z chęcią sięgamy po produkty ekologicznego pochodzenia. Projekt dr. hab. Jana Sikory z Marek+Sikora Architektura to ukłon w stronę utrzymania naturalnych, leśnych ekosystemów. Ultranowoczesny system mieszkalny przyciąga do siebie wszystkich entuzjastów wypoczynku na łonie natury.

Projekt Human Forest to cztery funkcjonalności: moduł kuchenny (1), livin module (2), moduł snu (3), moduł łazienka (4). Każdy z modułów to ukłon w stronę wyrafinowanej ergonomii: łazienka dla przykładu zbiera wodę deszczową, która bezpośrednio połączona jest z prysznicem.  Moduł kuchenny posiada ręczną pompę, miejsce do gotowania i specjalny, rozkładany stolik. Living module to przestrzeń
magazynowa z dziesiątkami zindywidualizowanych schowków.

Jeśli idziesz w teren i chcesz czuć, że Twoje rzeczy są bezpieczne to wciągnij je po prostu linką na sam szczyt i zabezpiecz na dole kłódką. Opowiadać o tym pomyśle moglibyśmy długo, gdyż to zupełnie nowa idea spędzania czasu w lesie. Human forest – ekologiczny i unikalny sposób aktywnego spędzania czasu – wyjaśnia architekt Marek Sikora.

Zainteresowanie na wypoczynek wśród organicznego środowiska z roku na rok wzrasta. Świadome organizowanie i spędzanie czasu wolnego w najbardziej przyjazny dla środowiska sposób to coś, co wpływa na nasze zdrowie, samopoczucie i ekologiczną świadomość. Human Forest to projekt, który na zawsze wpisać się może w światowe „ekologiczne” podróżowanie. Porzucenie wielkomiejskiego stylu życia i zbliżenie się do natury to główne założenia projektu Marek+Sikora Architektura.

Co raz częściej poszukujemy oryginalnych miejsc np. na urlop czy weekendowy wypad. Może warto wybrać eko wypoczynek?

Udostępnij ten artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter