Wyjątkowe meble bo… porąbane

Wyjątkowe meble bo… porąbane

Debiutancki pokaz pierwszej kolekcji odbył się w październiku 2015 w ramach Łódź Design Festival. Porąbane Meble to autorski projekt z pogranicza sztuki i designu dwóch zaprzyjaźnionych artystek: Ewy Żochowskiej i Natalii Kalisz – Patelak. Obie są absolwentkami Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, obie w tym mieście mieszkają i tworzą. Poznały się na Księżym Młynie – postindustrialnej części Łodzi, gdzie mieszczą się ich pracownie. Okazało się, że łączy je zamiłowanie do pięknych form i mania przygarniania nikomu niepotrzebnych mebli i przedmiotów.

Artystki wyszukują stare, zniszczone, zapomniane drewniane meble i przywracają im dawny blask. Meble poddawane są starannej renowacji, a następnie przechodzą całkowitą metamorfozę, zyskując nową współczesną formę. Wszystkie są ręcznie malowane. Do każdego mebla powstaje indywidualny projekt wzoru utrzymany w stylistyce geometrycznej abstrakcji w żywych kontrastowych, psychodelicznych kolorach. To meble z duszą i historią, które przeszły w nowy wymiar istnienia.

W ofercie znajdują się ręcznie malowane komody, krzesła, stoły, szafki, fotele, zegary, trema, lustra, łóżka. Świetnie odnajdą się we wnętrzach urządzonych w stylu vintage, a do wnętrz minimalistycznych i industrialnych wprowadzą mocny akcent koloru. Kolekcję mebli uzupełniają PORĄBANE DODATKI – lampy, tace, ramki, podkładki na stół, itp. Przedmioty te powstają seryjnie, z gotowych materiałów (drewno, sklejka), a każdy z nich jest ręcznie malowany według autorskich projektów duetu PORĄBANE MEBLE.

I najlepsze na koniec – istnieje możliwość dostarczenia własnego mebla i indywidualnego ustalenia sposobu jego metamorfozy. Porąbane Meble spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Nie mogliśmy się zdecydować co najbardziej chcemy Wam pokazać … Walnięta Helena, Kudłaty Ryszard, Koślawy Henryk a może
Lodowata Gerda?

No to zaczynamy od Walniętej Heleny – drewniana jednodrzwiowa, lewostronna komoda typu szafka nocna z zewnętrzną półką oraz szufladką. Mebel po gruntownej renowacji. Gałki i zawiasy oczyszczone, oryginalne. Drewniane elementy gałek ręcznie malowane. Wzór ręcznie malowany według autorskiego projektu duetu „Porąbane Meble by E&N”. Powierzchnia komody zabezpieczona wysokiej jakości bezbarwnym błyszczącym lakierem. Wnętrze, tył i spód ręcznie malowane farbą alkidową.

Kudłaty Ryszard to drewniane krzesło oklejane wysokiej jakości sztucznym futrem.  Mebel po gruntownej renowacji.

Koślawy Henryk to drewniany okrągły stół rozkładany. Mebel po gruntownej renowacji. Wzór ręcznie malowany według autorskiego projektu duetu „Porąbane Meble by E&N”. Powierzchnia stołu zabezpieczona wysokiej jakości bezbarwnym błyszczącym lakierem. Spód ręcznie malowany farbą alkidową.

Lustro Lodowata Gerda w drewnianej ramie z  zawieszką to mebel po gruntownej renowacji. Wzór ręcznie malowany według autorskiego projektu duetu „Porąbane Meble by E&N”. Powierzchnia ramy zabezpieczona wysokiej jakości bezbarwnym błyszczącym lakierem.  Tafla lustra nowa, wklejona.

Wszystkie meble sygnowane są znakiem autorskim „Porąbane Meble” na tabliczce ze stali szczotkowanej grubości 1 mm grawerowanej laserowo. I co najważniejsze to pojedynczy egzemplarze.

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter