Wyróżnienie dla pracowni Tremend za Novotel Poznań Centrum

Uniwersalne poczucie estetyki i niepowtarzalny styl. Właśnie to doceniło ostatnio jury międzynarodowego konkursu European Property Awards 2018. Pracownia Tremend została wyróżniona w kategorii Hotel Interior Design za projekt zrewitalizowanego niedawno hotelu Novotel Poznań Centrum.

Novotel Poznań Centrum

European Property Awards to część International Property Awards – prestiżowego konkursu, który wyłania najbardziej interesujące projekty z Europy. Wyróżnienie przez jury jest potwierdzeniem najwyższej jakości świadczonych usług, innowacyjności oraz wyjątkowego poczucia estetyki. Nagrodę podczas uroczystej gali w Londynie odebrały prezes zarządu Tremend – architekt Magdalena Federowicz-Boule oraz architekt Paulina Szarzec.

Novotel Poznań Centrum by Tremend fot. Yassen Hristov

Gwarancja najwyższej jakości

To kolejna edycja European Property Awards, podczas której zostaliśmy docenieni. Jest to ogromne wyróżnienie, bardzo się cieszymy, że tworzone przez nas projekty cenią nie tylko klienci, ale także autorytety z branży. To dowód na to, że nasze koncepcje pozostają w trendach i trafiają w zróżnicowane gusta – wyjaśnia Magdalena Federowicz – Boule, prezes zarządu Tremend.

Novotel Poznań Centrum by Tremend fot. Yassen Hristov

Hotele grupy Orbis i AccorHotels wyróżniają się na rynku

To kolejna nagroda, która dowodzi, że dzięki współpracy grupy Orbis i AccorHotels z architektami firmy Tremend powstają ciekawe hotele, których lifestyle’owe i oryginalne wnętrza są docenianie w międzynarodowych konkursach. Zawsze – czy to jako inwestor czy też operator hotelowy, który doradza swoim partnerom biznesowym, dążymy do tworzenia unikalnych przestrzeni. Modernizacja hotelu Novotel Poznań Centrum była szczególna. Z jednej strony trzeba było zachować funkcjonalność hotelu, w tym warunki ochrony przeciwpożarowej, uwzględnić charakterystyczne cechy marki Novotel i restauracji Winestone oraz NOVO 2, a z drugiej strony pozostawić oryginalne elementy obiektu, które są pod nadzorem konserwatora zabytków. To wszystko, zachowując pierwotny timing i budżet,  mimo wzrastających kosztów i trudności na rynku budowlanym w Polsce. Wyzwaniem było także wdrożenie Wise Cafe, pierwszego tego typu konceptu F&B w Polsce, który wprowadza ideę zrównoważonego rozwoju do kawiarni – dodaje Radosław Michalak, dyrektor ds. modernizacji hoteli w Polsce i Krajach Bałtyckich grupy Orbis & AccorHotels.

Novotel Poznań Centrum by Tremend fot. Yassen Hristov

W poszukiwaniu złotego środka

Projekt Novotel Poznań Centrum świetnie oddaje charakterystyczny styl pracowni. Elementy w stylu vintage przenikają się tu z nowoczesnym wzornictwem, obecne są również wpływów industrialne – w postaci odkrytych sufitów i widocznych instalacji. Przytulności dodają tu zielone rośliny, jasne barwy oraz duża ilość światła. Strefy wspólne sprzyjają nieformalnym spotkaniom i integracji.

Novotel Poznań Centrum by Tremend fot. Yassen Hristov

Projekty Tremend wyróżnia związek z lokalną historią, topografią bądź sztuką – tak było także w tym przypadku. Lobby zdobi mural Tytusa Brzozowskiego, przedstawiający tętniące życiem ulice Poznania. Charakteru przestrzeni dodają także wykładziny Newmor, ozdobione oryginalnymi, geometrycznymi wzorami. Jest przytulnie, wygodnie i komfortowo!

Zdjęcia:  Yassen Hristov

Zobacz również: Altstadthotel Weisses Kreuz – hotel w centrum Innsbrucka | Hotel Anders w Starych Jabłonkach

Novotel Poznań Centrum by Tremend fot. Yassen Hristov
Novotel Poznań Centrum by Tremend fot. Yassen Hristov
Novotel Poznań Centrum by Tremend fot. Yassen Hristov
Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter