Wystawa „Usiądź po polsku”

Wystawa „Usiądź po polsku”

W naszym odczuciu jest to jedna z ciekawszych wystaw, którą naprawdę warto zobaczyć. Dlaczego? Bo zawiera 90 siedzisk, od 42 projektantów i 16 producentów.

Na wystawie „Usiądź po polsku” pokazujemy nie tylko te obiekty, które wydają się ważne dzisiaj, bo zostały nagrodzone w polskich i zagranicznych konkursach. Pokazujemy również te, które są istotne, bo obrazują ewolucję polskiego siedziska na przestrzeni ostatnich 20 lat. Prezentujemy także najnowsze modele, które miały premierę na najważniejszych dla branży meblowej targach w Mediolanie.

KTO WIE: ile polskich krzeseł i siedzisk ma status ikon? jakie polskie krzesła zyskały międzynarodowe uznanie? Projekt „USIĄDŹ PO POLSKU” ma na celu zgromadzenie w jednym miejscu najlepszych przykładów polskiego wzornictwa. Wszystkie obiekty zostały zaprojektowane przez polskich projektantów i wdrożone do produkcji przez polskie firmy w latach1 941 – 2014. Co więcej, wiele z nich stało się symbolem swoich czasów i otrzymało liczne międzynarodowe wyróżnienia na czele z nagrodą RED DOT, meblowym Oskarem. Wybór modeli pokazuje przede wszystkim różnorodność polskiego meblarstwa powojennych dekad, zarówno w obszarze eksperymentów, jak i produkcji seryjnych. Zebrana kolekcja obiektów nagrodzonych RED DOT – meblowym Oskarem świadczy o wysokiej pozycji polskiego wzornictwa na arenie międzynarodowej (12 nagród tylko w 2014 r.).

Tutaj znajdziecie informację, gdzie w najbliższym czasie możecie zobaczyć wystawę „Usiądź po polsku”.

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter