MIESZKANIA

YACH i klimatyczne poddasze w budynku z lat 50.

Klimatyczne poddasze w budynku z lat 50. w nowoczesnym stylu opartym na klasycznym połączeniu kolorystycznym – tak pokrótce można opisać projekt prawie stumetrowego mieszkania w Gliwicach. Wysoki poziom nowej realizacji YACH to nie tylko kwestia imponującej strzelistości lokalu, ale również dbałości o każdy szczegół aranżacji, a także wykorzystanych do procesu wykończenia materiałów i niekwestionowanie jakościowych elementów wyposażenia wnętrz, do których zaliczają się między innymi grzejniki marki Luxrad.

Aranżacyjna moc natury

Choć naturalne motywy we wnętrzu nie są nowym odkryciem, to zainteresowanie tym aranżacyjnym nurtem nie słabnie nie tylko ze względu na panujące trendy, ale przede wszystkim na możliwość stworzenia ponadczasowego, a jednocześnie przytulnego projektu. Pierwszym przykładem inspiracji naturą w realizacji YACH są drewniane elementy konstrukcyjne w postaci jętek i słupów, które są spoiwem całego projektu. Kolejnym „przyrodniczym akcentem” jest wykorzystana zarówno w salonie, jak i w kuchni ponadczasowa butelkowa zieleń, która uzupełnia kącik jadalniany, strefę wypoczynkową oraz ścianę aneksu kuchennego.

YACH i klimatyczne poddasze w budynku z lat 50 – foto Anna Laskowska

Materiały wykończeniowe nawiązujące do darów przyrody to także przewijający się w zaprojektowanej przez ArchiArt przestrzeni łazienkowej beton. A skoro o domowym SPA mowa, to nie sposób w tym miejscu nie wspomnieć o źródle przytulnego ciepła od marki Luxrad, będącego funkcjonalnym i dekoracyjnym dodatkiem grzewczym również w aranżacji przedpokoju. Grzejnik Fortuna odznacza się designerską, ale jednocześnie subtelną formą, która stanowi doskonałe uzupełnienie zamysłu projektowego.

YACH i klimatyczne poddasze w budynku z lat 50 – foto Anna Laskowska

Dodatki w kontrastowej przestrzeni

Jak wiadomo, w każdej aranżacji znaczącą rolę odgrywają dodatki, które nadają wnętrzu określonego charakteru. Na tym poddaszu uwagę przyciągają zdecydowanie elementy oświetleniowe. Nowoczesne, żyrandole oraz dopasowane do nich kinkiety w odcieniu złota doskonale korespondują z kolorystyką dominującą w dekoracjach – świeczniku, donicach oraz ozdobach znajdujących się na loftowym stoliku kawowym.

YACH i klimatyczne poddasze w budynku z lat 50 – foto Anna Laskowska

Warto również zwrócić uwagę na prywatną przestrzeń sypialnianą, która, w odróżnieniu od reszty mieszkania, jest prawdziwym królestwem uspokajającej szarości. Modułowy zagłówek oraz miękkie tekstylia w postaci poduszek, praktycznej narzuty oraz koca są doskonałym tłem dla światła dziennego wpadającego przez okno. Do tego aranżacyjnego odstępstwa od czarno-białej normy całego projektu zostały przemycone dodatki, które harmonizują sypialnię z resztą realizacji YACH.

„Aranżacja przestrzeni mieszkalnej na poddaszu była wyjątkowo inspirującym wyzwaniem, nie tylko ze względu na konieczność zmiany sposobu użytkowania lokalu, ale również z uwagi na wysokie wymagania inwestora, które dotyczyły estetyki wykonania” – mówi Rafał Jach, właściciel firmy YACH.

Nawet przestrzeń, która na pierwszy rzut oka może wydawać się trudna do zaaranżowania, może pobudzić naszą kreatywność i sprawić, że nieużytkowe poddasze stanie się naszą wymarzoną aranżacją.

YACH i klimatyczne poddasze w budynku z lat 50 – foto Anna Laskowska

Realizacja: YACH

Zdjęcia: Anna Laskowska

Zobacz również: Biura w historycznej willi w Zurychu | Mieszkanie z użytkowym poddaszem

YACH i klimatyczne poddasze w budynku z lat 50 – foto Anna Laskowska

Klimatyczne poddasze w budynku z lat 50 – foto Anna Laskowska

Łazienka na poddaszu – foto Anna Laskowska

Grzejnik Luxrad w łazience na poddaszu – foto Anna Laskowska

Jasna łazienka na poddaszu – foto Anna Laskowska

Okrągłe lustro w łazience – foto Anna Laskowska

Łazienka na poddaszu – foto Anna Laskowska

Jasna łazienka na poddaszu – foto Anna Laskowska

Przedpokój w szarym kolorze – foto Anna Laskowska

Jasny korytarz na poddaszu – foto Anna Laskowska

Jasne wnętrze na poddaszu – foto Anna Laskowska

Marcin Kieliszek

Published by
Marcin Kieliszek

Recent Posts

Biuro firmy farmaceutycznej projektu Massive Design

Przeprowadzka do nowego biura często jest pretekstem do podniesienia standardu przestrzeni pracy. Reprezentująca branżę farmaceutyczną…

20 godzin ago

Marka CZAS – proste, lecz niebanalne zegarki

Pojęcie CZAS pozostaje niezmiennie intrygujące i inspirujące, pomimo faktu, że używanie zegarka wyłącznie dla sprawdzenia…

1 dzień ago

Dom o powierzchni 130m2 – projekt, który powstał z przyjaźni

Czy wnętrza wpływają na nasze samopoczucie? W obecnych czasach chyba nikt już nie ma wątpliwości,…

2 dni ago

Vieques Outdoor – kolekcja łazienkowa projektu Patricii Urquioli

Patricia Urquiola stworzyła kolekcję łazienkową Vieques Outdoor dla marki Agape w oparciu o swoje projekty…

3 dni ago

Leśne apartamenty przy Hotelu Bjornson

Architekci z belgijskiej pracowni Ark-shelter zaprojektowali leśny zespół wypoczynkowy przy Hotelu Bjornson zbudowany z prefabrykowanych…

3 dni ago

29-metrowa kawalerka w Poznaniu projektu 2form

Kawaler? To słowo brzmi interesująco. Ale już kawalerka kojarzy się z małą powierzchnią i… wielkimi…

3 dni ago