Zajawa Tattoo – nowe miejsce na mapie Łodzi

Całkiem niedawno w Łodzi powstało nowe miejsce… tym razem nie napiszemy o restauracji ani hotelu. Zatem o czym tym razem? O studio tatuażu! Zajawa Tattoo bo tak się nazywa otworzyło się na ulicy Północnej. Z tej okazji mamy dla Was krótki wywiad z jednym z właścicieli Maciejem Michalakiem. Zachęcamy do przeczytania.

 

Zajawa Tattoo to nowe miejsce na mapie Łodzi. Studio tatuażu. Co je wyróżnia na tle innych? 

Przede wszystkim nasze studio to miejsce przyjazne dla wszystkich – nie tylko osób z tatuażami. Rodzinna atmosfera sprawia, że każdy czuje się tu dobrze a nasi przyjaciele, znajomi i klienci mogą podziwiać obrazy wspaniałych polskich artystów popijając pyszną kawę. Jesteśmy studiem i galerią sztuki, która ma już za sobą jedną wystawę obrazów Kuby Kujawy, a w planach wiele następnych. W tym roku będzie ich 12… Oprócz tego Zajawa Łódź, tak jak pozostałe filie w Polsce, jest oficjalnym studiem Tattoo Konwentu- największego festiwalu tatuażu w kraju.

Czy to pierwsze Twoje własne studio tatuażu?

Tak. Od kilku lat interesuję się polską sceną tatuażu, ozdabiam swoje ciało u polskich artystów, a teraz przyszła pora na własne studio, które otworzyłem wraz z moim mentorem i wspólnikiem – Marcinem Pacześnym z Gdańska.

Czemu na Północnej? Czy długo trwało poszukiwanie idealnej lokalizacji? I jak została rozplanowana?

Poszukiwanie lokalizacji nie było proste, zajęło trochę czasu, natomiast ulica Północna okazała się idealną lokalizacją. Studio ma widok na park, jest blisko Manufaktury oraz centrum. Mieści się w odnowionej, zabytkowej kamienicy, która idealnie pasuje na galerię sztuki na płótnie i skórze. Natomiast powierzchnia studia została bardzo korzystnie rozplanowana. Posiada 3 pomieszczenia, które są wysokie, dzięki czemu ściany zostały zagospodarowane tak, aby powiesić nawet największe obrazy. Pierwsze z nich to miejsce dla każdego – tutaj dokonujemy zapisów, rozmawiamy z klientami przy kawie oraz spędzamy większość czasu kiedy artyści akurat nie mają sesji. Drugie pomieszczenie jest miejscem dla artysty oraz klienta – to tam wykonywane są tatuaże. Trzecie pomieszczenie jest naszym zapleczem.

Czy od początku wiedziałeś jak ma wyglądać? Ktoś Ci pomagał w aranżacji?

Od początku szukaliśmy wnętrza, które pozwoli nam stworzyć nie tylko studio, ale także galerię sztuki. Lokal który znaleźliśmy okazał się idealny. Jego właściwa aranżacja była kluczowym elementem naszego projektu. Mam tyle szczęścia że mogłem liczyć na swoją drugą połowę. Aranżację wnętrza powierzyliśmy w całości mojej żonie – Uli Michalak – stylistce i autorce bloga interiorsdesignblog.com. Nadała ona wnętrzom unikalny, niesamowity klimat. Nie bała się wykorzystać mocne kolory, dzięki którym prezentowana przez nas sztuka zyskuje nowy wymiar.

Studio tatuażu kojarzyło się kiedyś z wytatuowanymi panami, rysunkami kotwic itp. Całe szczęście dzisiaj już tak nie jest, a tatuaże to wręcz sztuka. Czy jest widoczny szczególnie jakiś trend jeśli chodzi o tatuaże? 

Co jakiś czas można dostrzec zmieniające się trendy w tatuażach, wówczas bardzo często dostajemy zapytania o konkretny nowy motyw. Artyści, którzy tworzą Zajawę tworzą wyjątkowe autorskie projekty. Każdy z nich jest mistrzem w swoim fachu i tworzy niepowtarzalne projekty. Klient wychodzi z naszego studia z unikatowym tatuażem, który jest małym dziełem sztuki. Staramy się wspierać klientów w poszukiwaniu projektów nietuzinkowych, takich którymi będą mogli się pochwalić i będą dumni z tego, że zrobił go konkretny artysta.

 

Foto: Karolina Grabowska, Kaboompics

Udostępnij ten artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter