Znamy nazwisko gościa specjalnego areny DESIGN 2017!

Znamy nazwisko gościa specjalnego areny DESIGN 2017!

arenie DESIGN, która cyklicznie od 2009 roku odbywa się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, towarzyszą wykłady znakomitych, znanych na całym świecie projektantów. Gościem specjalnym 9. edycji wydarzenia będzie hindusko-szkocki duet – założyciele studia Doshi Levien. Magazyn Elle Decor uznał ich za najlepszych designerów 2015 roku.

arena DESIGN to jedyne w Polsce wydarzenie, które – niezmiennie od 2009 roku jest przestrzenią stworzoną z myślą o potrzebie współpracy projektantów z przedsiębiorcami. Dbając o wysoki poziom targów organizatorzy co roku zapraszają do Poznania designerów, których projekty zachwycają tysiące ludzi na całym świecie. Do tej pory swoją wiedzą o projektowaniu z uczestnikami areny DESIGN dzielili się m.in. Inga Sempé, Edward Barber, Studio Barber & Osgerby, Brodie Neill, Sander Mulder, Grupa projektowa FRONT DESIGN – Sofia Lagerkvist, Charlotte von der Lancken, Anna Lindgren, Francois Azambourg czy Karim Rashid. – Nasi goście w strefie FORUM omawiają z uczestnikami areny DESIGN trendy, problemy i możliwości, jakie pojawiają się w świecie wzornictwa przemysłowego – wyjaśnia dyrektor projektu arena DESIGN, Małgorzata Czubak. – Ogromnie cieszymy się, że w tym roku wykład inaugurujący poprowadzi Nipa Doshi i Jonathan Levien. W ich projektach przejawiają się bowiem elementy różnych kultur, technologii, historii wzornictwa przemysłowego i rzemiosła. Ich prace wpisują się też idealnie w motyw przewodni areny DESIGN 2017 czyli zmysły – dodaje.

Mix wyobraźni i precyzji

Doshi Levien jest międzynarodowym uznanym studiem projektowym założonym przez projektantów – Nipę Doshi i Jonathana Levien. Nipa dorastała w Indiach i studiowała projektowanie w National Institute of Design. Jonathan natomiast specjalizował się w meblarstwie, a później zajął się wzornictwem przemysłowym. Projektanci poznali się
w Royal College of Art i od ponad 10 lat pracują razem w swoim londyńskim studio.

Ich projekty łączą w sobie elementy kilku światów. Nipa przemyca w nich swoje pochodzenie i szczególną wrażliwość na sztuki wizualne. Podejście do projektowania Jonathana wyrasta na połączeniu precyzji, zmysłowości i głębokiego zrozumienia materiałów. Studio współpracuje m.in. z marką Moroso, Kvadrat, B & B Italia, Cappellini, Camper, Swarovski, Galerie KREO. Doshi Levien projektują też dla muzeów i instytucji kultury. – Jesteśmy podekscytowani przyjazdem do Polski i cieszymy się, że możemy być częścią areny DESIGN. Postrzegamy Poznań jako bardzo ważny ośrodek twórczy, centrum designu, gdzie zachowana jest doskonała równowaga pomiędzy ludzkimi umiejętnościami, a techniką – mówią projektanci. – Dla nas udział w arenie DESIGN to możliwość prezentacji polskiej publiczności naszych projektów, a także doskonałą okazja do nawiązania współpracy z wiodącymi markami z Polski – dodają.

9. edycja areny DESIGN odbędzie się w dniach 14-17 marca 2017 r. Wydarzeniu towarzyszą targi MEBLE POLSKA i HOME Decor.

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter