ZNAMY PRODUKTY, KTÓRE POWALCZĄ W FINALE KONKURSU TOP DESIGN award 2018

ZNAMY PRODUKTY, KTÓRE POWALCZĄ W FINALE KONKURSU TOP DESIGN award 2018

Wyróżniają się formą, są ergonomiczne i dobrze zaprojektowane – takie produkty wybrało jury do drugiego etapu konkursu TOP DESIGN award 2018. Wszystkie będzie można obejrzeć w dniach 6-9 marca br. na specjalnie przygotowanej wystawie w pawilonie nr 5 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Konkurs TOP DESIGN award towarzyszy arenie DESIGN od początku jej istnienia. Od 10 lat organizatorzy – wsłuchując się w opinie ekspertów zasiadających w jury – nagradzają producentów, dla których jakość wykonania oraz funkcjonalność wprowadzanych na rynek produktów jest wartością najwyższą. Podczas dotychczasowych – dziewięciu edycji konkursu nagrodzono 60 projektów wyróżniających się tymi cechami. Wśród laureatów konkursu znalazły się m.in. takie marki jak: NOTI, FRANKE, VZÓR, MARMITE, VOX, PROFIM, CELFAST, MARBET, FAKRO, HANSGROHE, GROHE POLSKA, MARMORIN, MEBLE VOX, PAGED, SCHATTDECOR, SITAG czy ZELMER.

W grudniu 2017 jury, złożone z projektantów, akademików i specjalistów w dziedzinie designu, dokonało pierwszej oceny zgłoszonych produktów. Do drugiego etapu konkursu nominowano 25 projektów. To produkty reprezentujące 9 tematycznych kategorii. – Producenci są coraz bardziej świadomi oczekiwań rynku i jego odbiorców. Wiedząc, że klienci coraz częściej poszukują innowacyjnych, funkcjonalnych, o wysokiej jakości produktów dostosowują swoją ofertę do ich potrzeb – mówi Małgorzata Czubak, dyrektor projektu arena DESIGN. – Jak bardzo jest to istotne we wprowadzaniu nowych produktów na rynek, widzimy po liczbie zgłoszeń do konkursu TOP DESIGN award. Z roku na rok jest ich coraz więcej. Bardzo nas cieszy, że zarówno producenci jak i projektanci dostrzegają ważność takich konkursów jak nasz, w którym ocena dokonywana jest przez specjalistów z branży – mówi Małgorzata Czubak, dyrektor projektu arena DESIGN.

Wszystkie nominowane do drugiego etapu konkursu produkty będzie można obejrzeć na wystawie specjalnej, która podczas areny DESIGN zostanie zlokalizowana w pawilonie nr 5. Za projekt wystawy odpowiada polska projektantka Maria Jeglińska, która współpracuje z takimi markami jak Ligne Roset, Cinna, Kvadrat czy DesignMarketo.

Lista 25 produktów nominowanych do II Etapu Konkursu:

I. Przestrzeń domowa:
1. Kolekcja mebli „1620”/FAMEG
2. Stół LAZUR/ MOKA DESIGN
3. Fotel RM57/ VZÓR
4. Krzesło CHERI/ IKER

II. Kuchnia:
5. Zlewozmywak CAPELLA PRECIOUS/ DEANTE
6. Bateria zlewozmywakowa ASTER/ DEANTE
7. Kuchnia Q12/Q1/ MEBEL RUST
8. System organizacji szuflad kuchennych VEKI/VEKI
9. Zestaw KWC ERA/ FRANKE

III. Łazienka:
10. Kolekcja CANDENCE/ MARMITE
11. Grzejnik MANHATTAN/ INSTALPROJEKT

IV. Biuro:
12. Biurko VOGEL/ BORCAS
13. Ścianka wolnostojąca TREE SCREEN/ MIKOMAX
14. HUSH WORK/ MIKOMAX
15. System mebli akustycznych SoundRoom/NOTI

V. Ogród:
16. Narzędzia pielęgnacyjne PASTEL/ KABO & PYDO

VI. Oświetlenie:
17. Lampy Sunray Premium/ LUMELINE

VII. Elementy wyposażenia i wykończenia wnętrz:
18. Kolekcja ściennych paneli akustycznych / FLUFFO

VIII. Materiały i komponenty:
19. Folia meblowa FLIX / IMPRESS DECOR
20. Uni dekor 3i PEARL / INTERPRINT
21. Folia finish AURORA / INTERPRINT
22. Dekor BARCELONA / SCHATTDECOR
23. Zestawy kołowe z serii LINEA / TENTE
24. Tkaniny SILVERTEX / SPRADLING

IX. Dziecko:
25. Zestaw małego szefa kuchni / GOODAGENCY

Szczegółowe informacje dot. konkursu znajdują się na stronie: www.arenadesign.pl

Udostępnij ten artykuł
Wpisz szukane słowo i kliknij enter