Znamy zwycięzców w konkursie MŁODZI NA START

Nagrody w tegorocznym konkursie MŁODZI NA START przyznane. Werdykt został wydany 7 lipca podczas Gdynia Design Days. Główną nagrodę 10 tysięcy złotych wygrał Kacper Kunicki za swój projekt stół Sneda, II miejsce ex aequo i nagrodę 5 tysięcy złotych otrzymały Aleksandra Szewc z projektem 90° oraz Jagoda Nowak-Bieganowska za projekt Ukojenie.

Konkurs MŁODZI NA START

Zwycięzcy oprócz nagród pieniężnych od ELLE Decoration otrzymali także fotel projektu Modzelewskiego RM58 ufundowany przez partnera konkursu MŁODZI NA START przez Domotekę. Nagrodę specjalną – rozmowę z redaktor naczelną ELLE Decoration i jej publikację w magazynie otrzymała Katarzyna Mazurek za projekt PiggyB 2.0. Kinga Pawlik za projekt zestawu krzeseł IDO została zaproszona do firmy Noti przez Prezesa Zarządu – Ryszarda Balcerkiewicza.

Wyniki Młodzi na Start

Główna nagroda Kacper Kunicki za swój projekt stół Sneda

Stół zaprojektowany do salonu z dużymi przeszklonymi drzwiami z widokiem na ogród. Ten kontekst podyktował skośny kształt blatu i geometrię nóg, która zmienia się w ciekawy sposób w zależności od kierunku obserwacji.

Ogłoszenie wyników Młodzi na Start - Małgorzata Szczepańska

II miejsce otrzymały: Aleksandra Szewc z projektem 90°

Projekt lampy łączący właściwości folii polaryzacyjnej z technologią LED. Poprzez obrót dysku użytkownik może decydować o intensywności światła, zmieniając nastrój panujący w pomieszczeniu. Jest to możliwe dzięki użyciu folii polaryzacyjnej. W dobie digitalizacji i coraz większego oddalenia od fizycznej interakcji z przedmiotami, 90° pozwala przywrócić zanikający kontakt użytkownika z fizycznym produktem.

Wystawa Młodzi na Start

Oraz Jagoda Nowak-Bieganowska – Ukojenie

Ten zestaw ma każdego dnia przypominać, żeby poświęcić trochę czasu dla siebie i posłuchać własnych myśli. Rozszerzający się ku dołowi kształt przywodzi na myśl silne oparcie – karafka nie stoi spięta na baczność, jej masa spływa miękko, zgodnie z grawitacją. Wcięcie w górnej partii buduje atmosferę bliskiego kontaktu, pozwala metaforycznie dotknąć wnętrza naczynia. Dwie szklanki są powtórzeniem cech karafki. Choć różnią się kształtem, pasują do siebie, uzupełniają się.

Wyniki Młodzi na Start

Nagrodę specjalną MŁODZI NA START – rozmowę z redaktor naczelną ELLE Decoration i jej publikację w magazynie otrzymała Katarzyna Mazurek za projekt PiggyB 2.0.

Hołd złożony tradycyjnej śwince skarbonce. Niedookreślony, płynny kształt oscyluje pomiędzy dziecięcym rysunkiem a organiczną formą, przywodząc na myśl wspomnienia z dzieciństwa. PiggyB w pierwotnej wersji nie posiadała otwarcia, żeby podkreślić, że moment wydobycia zawartości jest równoznaczny ze zniszczeniem ceramicznej skarbonki. Wersja 2.0 posiada jednak otwór z zamknięciem w postaci korkowego ryjka, żeby nie łamać serc użytkowników.

Wystawa Młodzi na Start

Kinga Pawlik za projekt zestawu krzeseł IDO została zaproszona do firmy Noti

Zestaw krzeseł do restauracji zrealizowany we współpracy z firmą Fameg. Tworzą go proste krzesła wykonane z drewna bukowego. Lekka konstrukcja o łatwych do czyszczenia powierzchniach umożliwia układanie krzeseł jedno na drugim. Niewielka ilość elementów konstrukcyjnych krzesła, połączonych ze sobą w niewidoczny sposób, zapewnia jego lekkość, odpowiednią sztywność i wytrzymałość. Zestaw składa się obecnie z krzeseł w wersji tapicerowanej i lakierowanej oraz fotela z podłokietnikami.

Skład jury: Małgorzata Szczepańska – redaktor naczelna ELLE Decoration, Ewa Janczukowicz-Cichosz – kierownik Centrum Designu Gdynia, Ewa Gołębiowska – dyrektor Zamku Cieszyn, Ryszard Balcerkiewicz – członek zarządu Noti, Marek Adamczewski – projektant, wykładowca akademicki, Tomasz Augustyniak.

Wystawa Młodzi na Start

Wystawę pokonkursową MŁODZI NA START można oglądać w ramach Gdynia Design Days w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym do 14 lipca. Wstęp jest bezpłatny.

Mecenasami konkursu MŁODZI NA START są Miasto Gdynia, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny i Centrum Designu. Partnerem wydarzenia jest Zamek Cieszyn i DOMOTEKA, a Patronami Medialnymi są: ELLE, Domo+, Chilli Zet, designteka.pl i PLN Design.

Wyniki Młodzi na Start
Wystawa Młodzi na Start
Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter