Artinfo.pl i aukcja charytatywna Ukraiński Dom

Alicja Bielawska - Między liniami

W dniach 22 marca – 3 kwietnia odbędzie się aukcja sztuki mająca na celu wsparcie uchodźców z Ukrainy. Cały dochód wesprze działalność Ukraińskiego Domu, inicjatywy Fundacji Nasz Wybór, która od lat pracuje na rzecz mniejszości ukraińskiej, a w ostatnich dniach stała się jednym z najbardziej aktywnych centrów reagowania kryzysowego w Polsce.

Aukcja charytatywna Ukraiński Dom

„W związku z wydarzeniami, które z dnia na dzień zmieniły rzeczywistość naszego wschodniego sąsiada, wszyscy w Artinfo.pl podjęliśmy decyzję o organizacji aukcji charytatywnej niosącej pomoc ogarniętej wojną Ukrainie” – mówi Rafał Kamecki, Prezes Artinfo.pl. „Cały dochód powierzymy Fundacji Nasz Wybór, od wielu lat prowadzącej Ukraiński Dom, z siedzibą na Muranowie, tuż obok naszego biura. Wiemy, że pozyskane środki będą mądrze rozdysponowane przez Fundację”.

Fundacja „Nasz Wybór” w listopadzie 2014 roku otworzyła w Warszawie Ukraiński Dom – miejsce, gdzie imigranci mogą poczuć się jak u siebie. Początkowo Ukraiński Dom powstał, aby ułatwić integrację i wsparcie dla społeczności ukraińskiej w Warszawie, jednak w ostatnich dniach zamienił się w centrum wsparcia kryzysowego.

Artinfo.pl i aukcja charytatywna Ukraiński Dom
Aukcja charytatywna Ukraiński Dom

Działa nie tylko w kraju (udostępnia infolinię z poradami i wsparciem dla Ukraińców przybywających do Polski, udziela informacji o zmieniających się warunkach i procedurach na granicy, wspiera w nalezieniu zakwaterowania dla Ukraińców przybywających do Polski, udziela pomocy psychologicznej, koordynuje wolontariuszy, a także komentuje i informuje prasę o najnowszych wydarzeniach), ale także w dystrybuuje pomoc do Ukrainy.

Wsparcie artystów i designerów

Aukcję organizowaną przez Artinfo.pl wsparło wielu artystów i designerów, m.in. Stanisław Baj, Paweł Bownik, Piotr Czajkowski, Barbara Falender, Nicolas Grospierre, Aneta Grzeszykowska, Malwina Konopacka, Karol Radziszewski, Tadeusz Rolke, Łukasz Stokłosa, Oskar Zięta. Znajdą się na niej także prace Magdaleny Abakanowicz, Jana Dziaczkowskiego, Stefana Gierowskiego, Tadeusza Kantora, Jerzego Nowosielskiego czy Henryka Stażewskiego.

Oskar Zięta - PLOPP
Oskar Zięta – PLOPP

Licytacja zostanie przeprowadzona online. Wybrane obiekty będzie można obejrzeć na wystawie w Muzeum im. Bolesława Biegasa przy al. Jerozolimskich 51 w Warszawie od piątku, 25 marca.


Zobacz również: Odświeżone witryny w kultowych delikatesach „Aldek” w Gdyni | Dobrzaniecki i … – wystawa w Muzeum Architektury we Wrocławiu

Basia Bańda - Morskie fale biją o brzegi
Basia Bańda – Morskie fale biją o brzegi
Bartek Arobal - Głos
Bartek Arobal – Głos
Błażej Pindor - Untitled 103
Błażej Pindor – Untitled 103
Henryk Stażewski - Kompozycja
Henryk Stażewski – Kompozycja
Jan Dziaczkowski - Bez tytułu z cyklu Japanese Monster Movies
Jan Dziaczkowski – Bez tytułu z cyklu Japanese Monster Movies
Jerzy Nowosielski - Akt we wnętrzu
Jerzy Nowosielski – Akt we wnętrzu
Karol Radziszewski - Faun
Karol Radziszewski – Faun
Karolina Bielawska - Bite
Karolina Bielawska – Bite
Łukasz Stokłosa - Wersal
Łukasz Stokłosa – Wersal
Magdalena Abakanowicz - Ręka
Magdalena Abakanowicz – Ręka
Malwina Konopacka - No. 1
Malwina Konopacka – No. 1
Mikołaj Grospierre - Instytut Badań Naukowych i Rozwoju w Kijowie
Mikołaj Grospierre – Instytut Badań Naukowych i Rozwoju w Kijowie
Paweł Bownik - Słup
Paweł Bownik – Słup
Sławek Pawszak - Bez tytułu
Sławek Pawszak – Bez tytułu
Stanisław Baj - Rzeka Bug,
Stanisław Baj – Rzeka Bug,
Stefan Gierowski - Bez tytułu
Stefan Gierowski – Bez tytułu
Tadeusz Rolke - Eustachy i Matylda
Tadeusz Rolke – Eustachy i Matylda
Weronika Gęsicka - Bez tytułu
Weronika Gęsicka – Bez tytułu