Innovation&Design Management Conference już po raz drugi

2. Edycja Innovation&Design Management Conference - Projektowanie w Płynnej Nowoczesności

W dniach 29-30 marca odbędzie się 2. edycja wydarzenia Innovation&Design Management Conference organizowanego przez Puls Biznesu – platformę medialną i szkoleniową oraz Metaphor – firmę doradczą realizujących innowacyjne usługi w zakresie budowania strategii firm, rozwoju i wdrażania nowych produktów i usług. Tematem przewodnim tegorocznej edycji, która odbędzie się w trybie online, jest „Projektowanie w płynnej nowoczesności. Redefinicja. Respekt. Relaks”. Gośćmi specjalnymi są wybitni eksperci w dziedzinie designu, innowacji i biznesu: prof. Roberto Verganti, prof. Brigitte Borja de Mozota, prof. dr hab. Jerzy Hausner, Piotr Voelkel.

2. Innovation&Design Management Conference

Co znaczy dziś, w zmienionej rzeczywistości, innowacja, rozwój, dobrostan?, Czy umiemy wymyślić gospodarkę, która spadkiem PKB i konsumpcji będzie mierzyła rozwój nowoczesnych społeczeństw?, Jak pandemia wpłynęła na krajobraz miasta i na kondycję miejskich społeczności?, Jak budować silne marki w globalnym poczuciu dyskomfortu i braku bezpieczeństwa?, Co jest najtrudniejsze w realizacji innowacyjnych projektów z perspektywy biznesu i projektanta?, Przed jakimi wyzwaniami stoi obecnie design? – to tylko niektóre pytania stawiane ekspertom wydarzenia Innovation&Design Management Conference.

2. Edycja Innovation&Design Management Conference - Projektowanie w Płynnej Nowoczesności
Innovation&Design Management Conference

Będą się oni mierzyć z podsumowaniem kryzysu gospodarczego ostatniego roku i szukaniem scenariuszy przyszłości w biznesie, projektowaniu, tożsamości. Łączy ich myśl Zygmunta Baumana „(…) żeby działać w świecie (a nie tylko poddawać się działaniu świata), trzeba wiedzieć, jak działa świat”. Płynna nowoczesność, to sytuacja, której doświadczamy obecnie, to czasy destabilizacji, redefinicji wartości, zasad, sposobów działania, poczucia niepewności przyszłości.

Właśnie weryfikacja wartości i potrzeb konsumpcyjnych, której doświadczyliśmy w minionym roku, skłania do refleksji, że konieczne jest zaprojektowanie biznesowej rzeczywistości od nowa. Dotyczy to zarówno strategii rozwoju, jak i przetrwania firm w czasie przedłużającego się kryzysu, rodzących się nowych warunków, zmian w kulturze organizacji oraz koniecznych nowych kompetencji pracowników 2021+.

40 prelegentów, 8 bloków tematycznych, prelekcje, dyskusje, warsztaty i pokoje eksperckie

„Projektowanie w Płynnej Nowoczesności. Redefinicja. Respekt. Relaks” to wielowymiarowa komunikacja, wymiana myśli, do której zaproszeni są uczestnicy konferencji. Międzynarodowi eksperci, ponad 40 prelegentów, 8 bloków tematycznych, prelekcje, dyskusje, warsztaty i pokoje eksperckie – czyli skoncentrowana dawka wiedzy z zakresu projektowania, innowacji i biznesu bez wychodzenia z domu, gdyż wydarzenie odbywa się w trybie online.

2. Edycja Innovation&Design Management Conference - Projektowanie w Płynnej Nowoczesności
Innovation&Design Management Conference

Dyskusje i wykłady podzielone są na bloki tematyczne: Biznes i innowacja, Marka i komunikacja, Innowacyjna kultura organizacji, Miasto i biznes, Networking w projektowaniu innowacji, Design – duety projektowe, Technologie i projektowanie, Edukacja i kompetencje przyszłości.

– Celem konferencji jest podzielenie się wiedzą i doświadczeniami w obszarze tworzenia innowacji w czasie kryzysu, w którym się znaleźliśmy i rzeczywistość wymaga od nas niemal natychmiastowej transformacji. Chcemy wspólnie szukać odpowiedzi, jak najlepiej przejść przez zmianę i poradzić sobie z wyzwaniami przyszłości. Ta edycja wydarzenia ma dla mnie wyjątkowe znaczenie, bo nasze zaproszenie do dyskusji przyjęło grono ponad 40 prelegentów i gości specjalnych, autorytetów w dziedzinie zarządzania designem i biznesem gotowych zmierzyć się z najtrudniejszymi pytaniami o nowe, możliwe kierunki rozwoju – mówi Anna Wróblewska założycielka i CEO Metaphor, autorka koncepcji i programu konferencji.

2. Innovation&Design Management Conference i wybitni eksperci z dziedziny innowacji, designu i biznesu

Prof. Roberto Verganti – profesor w School of Management of Politecnico di Milano, dyrektor Leading’Lab-LEAdership, Design and INnowation Laboratory. Współpracuje z Harvard Business School, Copenhagen Business School I California Polytechnic University. Doradca w European Design Leadership w Komisji Europejskiej. Autor wielu książek i publikacji z dziedziny zarządzania designem. Spośród których najważniejsze pozycje to: “Overcrouded. Designing Meaningful Products in a World Awash with Ideas”- zbiór metod i narzędzi mówiących o tym, jak kreować przełomowe wizje. Z kolei wcześniejsza “Design-Driven Innovation: Changing the Rules of Competition by Radically Innovating what Things Mean” – została uznana przez Business Week za najlepszą książkę związaną z designem i innowacjami.

Prof. Brigitte Borja de Mozota – założycielka, dyrektorka Designence ™, think tanku zajmującego się badaniami, strategiami w oparciu o design, kreatywnymi rozwiązaniami dla firm, menedżerów, instytucji na całym świecie. Pionierka w dziedzinie badań w zakresie Design Management (od 1990 roku). Konsultantka do spraw zmian kultury organizacji, innowacji, doświadczeń konsumentów. Autorka wielu publikacji w tej dziedzinie. Jedna z jej ostatnich prac to: “Designers self audit tool „quel designer etes vous ?”. Związana z Universite du Quebec a Montreal oraz Universite Paris Descartes.

2. Edycja Innovation&Design Management Conference - Projektowanie w Płynnej Nowoczesności
Innovation&Design Management Conference

Prof. dr hab. Jerzy Hausner – przewodniczący Rady Programowej Open Eyes Economy Summit Fundacja GAP, były minister gospodarki, pracy i polityki społecznej, piastował stanowisko Wiceprezesa Rady Ministrów, następnie Wicepremiera; członek Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, członek Rady Polityki Pieniężnej (24 I 2010-24 I 2016), członek Komitetu Nauk Ekonomicznych PAN; od 2014 r. działa w Bruegel, Brussels European and Global Economic Laboratory, od 2015 r. członek Polskiego Komitetu do spraw UNESCO. Związany z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie.

Piotr Voelkel – twórca firm z branży budowlanej i wyposażenia wnętrz VOX Capital Group, właściciel Uniwersytetu SWPS i School of Form – pierwszej w Polsce prywatnej uczelni projektowej, uczelni Collegium Da Vinci, a także pasjonat i mecenas sztuki, założyciel fundacji VOX-Artis i autor wielu inicjatyw społecznych, których efektem jest obecność sztuki w przestrzeni miejskiej Poznania.

2. Innovation&Design Management Conference
Hasło tegorocznej edycji: „Projektowanie w płynnej nowoczesności. Redefinicja. Respekt. Relaks”
29-30 marca, wydarzenie online