Warszawska pracownia The Design Group (TDG), pod przewodnictwem Konrada Krusiewicza, po raz kolejny udowadnia swoją pozycję w światowej czołówce projektantów wnętrz biurowych. Ich projekt wnętrz krakowskiego biura Zendesk został wyróżniony w prestiżowym konkursie Architecture MasterPrize 2024, trafiając do elitarnego grona 12 najlepszych projektów biurowych na świecie! To już drugie międzynarodowe uznanie dla tej realizacji!
Międzynarodowy sukces
Architecture MasterPrize to konkurs, który wyróżnia najbardziej innowacyjne i wpływowe projekty architektoniczne na świecie. Jurorzy nagradzają najlepsze realizacje promujące kreatywność, innowacyjność oraz zrównoważony rozwój w architekturze. Zwycięstwo w tej prestiżowej rywalizacji stanowi ogromne wyróżnienie.
Dla The Design Group nagroda w kategorii „Workplaces Interior” oraz fakt, że krakowskie biuro Zendesk znalazło się w czołówce 12 najlepszych realizacji na świecie, dowodzi, że pracownia ta wyznacza standardy w dziedzinie projektowania przestrzeni do pracy.
Konrad Krusiewicz, założyciel i CEO pracowni TDG, podkreśla, że sukces projektu wynika z harmonijnej współpracy z klientem oraz z dążenia do ciągłego podnoszenia standardów projektowych:
– Współpraca z zespołem Zendesk była dla nas wyjątkowym doświadczeniem. Mieliśmy możliwość tworzenia przestrzeni, która nie tylko spełnia wymogi nowoczesnego biura, ale także odzwierciedla filozofię i wartości marki. Cieszymy się, że nasze podejście do projektowania po raz kolejny zostało docenione na arenie międzynarodowej.
Warto przypomnieć, że projekt biura Zendesk został już wcześniej doceniony poza granicami Polski – w 2023 roku otrzymał nagrodę w konkursie European Property Award 2023-2024.
Biuro przyszłości: wnętrza inspirowane naturą i hygge
Nagrodzona przestrzeń biurowa globalnej firmy technologicznej mieści się w krakowskim biurowcu MK29 przy Bulwarach Wiślanych. Projekt siedziby Zendeska to prawdziwy popis harmonii pomiędzy nowoczesnością a naturą, który zaskakuje od pierwszego kroku. TDG postawiło na kreację przestrzeni, która odbiega od sztywnych korporacyjnych schematów i staje się oazą spokoju, w której dominuje filozofia duńskiego hygge – poczucie przytulności, bezpieczeństwa i spójności z otoczeniem.
– Wspólnie z Klientem chcieliśmy, aby nowe biuro było miejscem doświadczania. Miejscem, które nie tylko wspiera produktywność, ale także buduje poczucie wspólnoty i spokoju. Dlatego postawiliśmy na nietypowy układ biura, naturalne materiały, ciepłe oświetlenie i dużo zieleni – co nie kojarzy się z typowym miejscem pracy, lecz bardziej z przytulnym hotelem z dobrym zapleczem wellness. Dodatkowo potwierdzeniem wysokiej jakości naturalnych materiałów jest spełnienie przez nas wymogów standardów WELL oraz LEED – podkreśla architekt Konrad Krusiewicz, CEO The Design Group.
Rozkład przestrzeni biura firmy Zendesk przypomina strukturę duńskiego miasteczka – podzielono go bowiem na strefy: od przestrzeni publicznej (recepcji, kawiarni i przestrzeni eventowej) przez sferę wypełnioną roślinami i salami konferencyjnymi aż do bardziej prywatnej z miejscami do pracy indywidualnej. Pełnych kreatywnych spotów przestrzenie wzmacniają poczucie wspólnoty, integracji i otwartej komunikacji pomiędzy pracownikami.
Dodatkowo, w niemal każdym zakątku biura można odnaleźć elementy polskiej architektury i wzornictwa.
– Zależało nam na tym, by przestrzeń ta była odbiciem globalnego charakteru Zendesk, ale jednocześnie z lokalnymi polskimi akcentami. – mówi architekt Konrad Krusiewicz. – Stąd też we wnętrzach znajdziemy między innymi takie elementy jak boazeria, geometryczne wzory, gorseciki charakterystyczne dla międzywojnia, luksfery nawiązujące do stylu art deco, regał, który odpowiada dekoracyjnej fasadzie Pawilonu Wyspiańskiego w Krakowie czy przeszklenie (znajdujące się nad schodami) pokryte specjalną ilustracją wzorem nawiązującej do znanych witraży Wyspiańskiego.
Projekt biura Zendesk został doceniony spośród tysięcy niezwykłych projektów. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 18 listopada 2024 r. w Muzeum Guggenheima w Bilbao w Hiszpanii.
Zobacz również:
- Już w ten weekend Targi Rzeczy Ładnych po raz drugi w Poznaniu!
- „Ludzki wymiar architektury. Teoria dla praktyki” – książka Ewa Kuryłowicz