TON na tegoroczny Designblok 2019 w Pradze przygotował wystawę na cześć Aksamitnej Rewolucji i 30 lat wolnej twórczości – Velvet Revolution.
Wystawa Velvet Revolution
Minimalistyczna ekspozycja Velvet Revolution, przypominająca sceny z filmów Davida Lyncha, wciągała zwiedzających, a aksamitna przestrzeń została nagrodzona najlepszą instalacją festiwalu. Czerwony aksamit, symbolicznie służący jako materiał rewolucji, przysłowiowo rządził na tegorocznej wystawie TON podczas Designblok w Pradze.
Fotel GINGER od marki TON
Czerwony aksamit był również ozdobą tegorocznej nowości fotela GINGER, a ściany zachęcały gości do pisania wiadomości, rysowania, robienia zdjęć. Przestrzeń zmieniała się organicznie w czasie trwania wystawy, w zależności od tego, kto ją odwiedzał i z jaką intencją. Każdy, mógł zostawić swoją symbolikę, nieusuwalny, kreatywny znak na czerwonych ścianach instalacji.
Marka TON
Przesycony parą element bukowego drewna wkładają do formy, zabezpieczają stalowym kołnierzem, suszą i kompletują. Meble gięte produkują tą technologią w mieście Bystrice pod Hostynem od 1861 roku, kiedy ich produkcję rozpoczął tu Michał Thonet. Po wielu zmianach nazwy i struktur właścicielskich, od 1953 roku sygnują swoje produkty marką TON, która jest niezależną i prawdziwie czeską firmą.
Misją firmy TON jest łączenie unikalnej technologii wykorzystującej pracę ręczną, z pomysłami czeskich i zagranicznych projektantów. Marka chce kontynuować rozwój tradycyjnego rzemiosła, aby było nie tylko nawiązaniem do legendarnego modelu Nr 14, ale również zachwycało następne pokolenia.
Swoje produkty wysyłają do ponad 60 krajów na świecie. Realizują zamówienia od jednej sztuki do wnętrz domowych, po setki krzeseł do hoteli, restauracji, kawiarni, jadalni, kościołów czy domów spokojnej starości. Zdobyli szereg prestiżowych nagród, między innymi: Good Design, Red Dot Design Award, Interior Innovation Award, German Design Award, Czech Grand Design.