H15 Boutique Hotel: desingerskie miejsce na mapie Warszawy

Ulica Poznańska, to jedna z najstarszych ulic w Warszawie. To właśnie tam, pod numerem 15, znajduje się wyjątkowe miejsce. W kamienicy, która powstała w latach 1892-97, mieści się 5 gwiazdkowy H15 Boutique Hotel.

Architekt Mariola Tomczak, zaprojektowała wnętrza w oparciu o historyczne elementy, które dały dobre podwaliny do połączenia ich z nowoczesną formą architektoniczną. Balustrady wewnętrznych klatek schodowych zostały zastąpione szkłem zintegrowanym z żeliwnymi odlewami naturalnych tralek. Dzięki użyciu nowoczesnych okuć i klamek, drzwi do apartamentów nawiązują do stylistyki historycznej. Natomiast stolarka drzwiowa w apartamentach, została podniesiona do ponadprzeciętnej wysokości, co nadało wnętrzom nowoczesnego charakteru, pomimo klasycznego wyglądu stolarki okiennej.

Aby uniknąć monotonii i nadać wnętrzom wyrazistości, zostały stworzone bardzo zróżnicowane projekty, niejako dedykowane dwóm składowym częściom budynku – części frontowej A i oficynie, czyli częściom B, C i D. Te ostatnie charakteryzuje powściągliwa, spokojna kolorystyka i śmiałe zastosowanie szkła, w miejscu ścian, dzielących sypialnię i aneks kąpielowy, by stworzyć wrażenie otwartej przestrzeni. Jasna kolorystyka ścian, zintegrowana z sufitem, jest neutralnym tłem dla nowoczesnych mebli wiodących firm włoskich, takich jak Meridiani, Maxalto i Pianca. Indywidualny charakter wnętrz podkreślają również meble, które zostały zaprojektowane specjalnie dla H15 Boutique Hotel, takie jak biurka, komody czy krzesła.

Charakterystyczna cechą wnętrz jest dedykowana dla każdego apartamentu sztuka autorstwa Rity Zimmerman, której wspólnym elementem łączącym wszystkie sypialnie jest „okno na świat” – czyli odbicie nieba w okrągłej, połączonej z lustrem grafice, usytuowanej ponad wezgłowiem łóżek. Innym motywem łączącym apartamenty są biało-czarne pasy, zastosowane w takich elementach wnętrza jak chodniki, poduszki czy grafika kamienia łazienek.

Posiadająca inny układ pomieszczeń część frontowa „A”, została wykończona odważnymi formami i kolorami. Dodatkowo, na każdym piętrze dominuje inny kolor. W podobnych proporcjach jak kolory i wzory miksują się tutaj meble, które w przeważającej części zostały zaprojektowane przez autorkę projektu, czyli m.in. łóżka, aneksy kuchenne, biurka, stoły czy krzesła. Mieszają się one z meblami w stylu Vintage z lat 50-tych.

Idealnym dopełnieniem części hotelowej H15 Boutiqe, jest restauracja Signature. Jej wnętrza bogate są w historyczne elementy architektoniczne, takie jak kolumny, pilastry i sztukaterie sufitowe. By przełamać klasyczny charakter wnętrza, do jego wykończenia wykorzystano nowoczesne lampy Serga Mouille, proste w formie krzesła Oswald jak również nieformalne, oryginalne fotografie ludzi show biznesu i aktorów. Signature, to nie tylko opcja dla gości H15, ale również częsty wybór warszawiaków, jako miejsce wieczornych spotkań. Restauracja została wyróżniona wyróżniona 2 symbolami sztućców w najnowszym przewodniku Michelin po najlepszych restauracjach Europy.