Nawet najprostsze dania nie smakowałby tak samo, gdyby nie dodano do nich różnych przypraw. Większość z nas ma u siebie szufladę lub specjalną szafkę, w której je przechowuje i sięga tam tylko wtedy, kiedy musi z nich skorzystać. Zastanawialiście się kiedyś czy istnieje „designerski” sposób na przechowywanie przypraw? My go znaleźliśmy. Przed Wami Przyprawnik, który będzie ozdobą każdej kuchni!
Obecnie zioła i przyprawy są niezastąpione w kuchni i stanowią wspaniały dodatek do różnego rodzaju potraw. Bez przypraw i ziół trudno się obyć. Prawdziwi kucharze nie wyobrażają sobie bez nich pracy w kuchni. Tak jak trudno obyć się bez przypraw, tak samo ciężko przechowywać je w praktyczny, a jednocześnie stylowy sposób. I tu z pomocą przychodzi nam Dominik Ożóg i jego Przyprawniki.
Projekt Przyprawniki
Pomysł na Przyprawniki zrodził się w głowie projektanta już dawno. Na przestrzeni czasu przybierał różne formy. Warto dodać, że projekt jest w 100% autorski. Przeszukując sklepy internetowe w poszukiwaniu takiego rodzaju produktów na własny użytek, Dominik nie znalazł nic, co by w zwartej formie mieściło wiele różnych przypraw.
„Pierwszą inspiracją do stworzenia projektu były pojemniki na przyprawy mojej babci. Pamiętam, że pachniały jeszcze długo po tym, jak już nie było w nich przypraw” – mówi Dominik Ożóg.
Pierwotnie Przyprawniki miały być okrągłe, toczone. Następie ewaluowały w formę kwadratową. Wersja okrągła gorzej wykorzystywała ograniczoną bądź co bądź przestrzeń.
Zamykanie projektu
Dominik Ożóg jest projektantem. Na co dzień zajmuję się projektowaniem mebli. Praca w drewnie to głównie zaspokojenie potrzeby tworzenia. Samo projektowanie nawet najbardziej wymagających mebli nie daje mu wystarczającej satysfakcji. Jak sam mówi: „Wykonanie nawet bardzo małego przedmiotu, który wcześniej zaprojektowałem, daje mi ogromną satysfakcję”. Nazywa ten proces zamykaniem. Według niego projekt powinien zostać wykonany, by mógł być zamknięty. Najlepiej oczywiście jak zamkniemy go własnymi rękoma.
A jak według niego wygląda dobrze zaprojektowany produkt?
„Dobrze zaprojektowany produkt to taki, który wywołuje estetyczny zachwyt, a przy tym jest funkcjonalny. Nie jestem miłośnikiem sztuki dla sztuki” – mówi twórca Przyprawników.
Cena Przyprawników
Produkt cieszy się ogromnym zainteresowaniem, które przerosło oczekiwania twórcy. Niemniej jednak cena mocno ograniczyła liczbę chętnych na zakup. Przyprawnik mieszczący 35 pojemników (25 małych, 8 średnich, 1 duży) wycenił na 4 tyś zł brutto. Pojemniki L (Duże) mają pojemność 400ml, M(średnie) – 170ml, S (małe) – 70ml. Cały Przyprawnik ma wymiary 42cm x 23cm i jest 18cm głęboki. Na cenę ma wpływ przede wszystkim to, że jest wykonywany ręcznie. Do jego wykonania użyte zostało drewno teakowe i niezawodne mechanizmy marki Blum.
„Wykonując dany produkt, nie zastanawiam się, ile on będzie kosztować. Może to błąd, ale to dlatego, że nie jestem biznesmenem. Wykonując swój produkt, zawsze staram się na pierwsze miejsce wysunąć jakość użytych materiałów i precyzję ich obróbki. Lubię stawiać sobie wyzwania” – mówi projektant.
W przyszłości planuje stworzenie kolejnych produktów z drewna. Ma bardzo dużo projektów na kartce i jeszcze więcej w głowie. W najbliższym czasie będzie musiał zrealizować kilka zleceń na Przyprawniki, co zajmie mu trochę czasu. Co ciekawe najwięcej zamówień jest głównie na opcję pionową – do powieszenia na ścianie.
Trzymamy kciuki i czekamy na kolejne ciekawe projekty Dominika!
Produkt: Przyprawniki | woodenspices.com
Zobacz również: Maria Risen i wyjątkowe dekoracje inspirowane oceanem | AŻ Studio, czyli jak ocalić wspomnienia od zapomnienia