Pracownia Tynka: drugie życie zużytego szkła

Bezzwrotne szklane butelki, przeszklenia starych drzwi i mebli, oraz inne niepotrzebne już przedmioty ze szkła, przetapiają w technice fusingu, nadając im całkiem nowy charakter i funkcje. W obszarze recyklingu szkła działają dwutorowo: wykonują naczynia i szkło użytkowe, oraz panele szklane przeznaczone do montażu np.na ścianach. Dla nas świetny pomysł! Poznajcie Pracownię Tynka.

Najpopularniejsze produkty w ofercie to kolekcja szklanych naczyń, wykonanych ze stopionych butelek. Połączone ze sobą w trakcie termicznej obróbki, na ręcznie wykonanych formach, wyróżniają się unikatowym charakterem, każdego egzemplarza, oraz zaskakującą i zabawną formą. Świetnie sprawdzają się jako patery na owoce, misy i miseczki na przekąski oraz tacki na wędliny i sery. Znajdują zastosowanie również jako serwetniki, mydelniczki, wizytowniki i podstawki pod świece.

Ze starego,płaskiego szkła tworzą reliefy szklane, powierzchnie o bardzo zróżnicowanych fakturach oraz formy przestrzenne. Topiące się szkło, przyjmuje kształt zastosowanej formy, która może zawierać elementy roślin, odciski cegieł czy opon lub realistyczne sceny.
Dzięki ręcznemu kształtowaniu form na których topią szkło, każda tafla wychodząca z pracowni ma unikatowy charakter i stanowi niebanalny element wystroju każdego wnętrza. Szkła reliefowe świetnie sprawdzają się jako kuchenne i łazienkowe płytki ścienne, nadblatowe panele ścienne w kuchni, parapety i półki.