Tibu – reinterpretacja stołka barowego od marki Magis

Tibu - reinterpretacja stołka barowego od marki Magis

Przed Wami kolejna innowacyjna propozycja od marki Magis! Dziś mamy przyjemność zaprezentować Wam stołek barowy Tibu, stworzony we współpracy z norweskimi projektantami –  Torbjørnem Anderssenem i Espenem Vollem. Jaki jest Tibu? Czysty, kolorowy i pomysłowy w funkcji!

Trochę o historii

Stołek barowy z podnośnikiem gazowym został wynaleziony pod koniec lat 90-tych.  Był swego rodzaju rewolucją w świecie projektowania mebli. W rzeczywistości pierwszą w swojej kategorii było Bombo właśnie od marki Magis, zaprojektowane we współpracy z Stefano Giovannonim. Zostało uznane za tak futurystyczne, że pojawiło się w serialach telewizyjnych takich jak Star Trek.

Tibu - reinterpretacja stołka barowego od marki Magis
Stołek barowy z podnośnikiem gazowym

Innowacja w najlepszej odsłonie

Kluczowym elementem owej innowacji był ukryty mechanizm regulacji wysokości hokerów. W dzisiejszych czasach stołek barowy z regulacją wysokości stał się niezbędny, ponieważ zawsze jest bezpieczną opcją, która pasuje zarówno do przestrzeni domowych, jak i publicznych. Ponadto idealnie nadaje się zarówno dla osób niższych, w tym dzieci, jak również dla wyższych użytkowników, gdyż siedzisko można odpowiednio wyregulować, aby zapewnić wygodną pozycję.

Tibu - reinterpretacja stołka barowego od marki Magis
Stołek barowy z regulacją wysokości

Narodziny Tibu 

Dzięki Tibu, zaprojektowanemu przez Anderssen & Voll, marka Magis rozpoczęła reinterpretację stołka barowego z podnośnikiem gazowym. Tak właśnie powstał ponadczasowy mebel, który przekonuje prostym designem, kolorowymi wariantami i genialną funkcjonalnością. 

Tibu - reinterpretacja stołka barowego od marki Magis
Reinterpretacja stołka barowego z podnośnikiem gazowym

Tibu oferuje niezwykle czysty i stylowy design: okrągłe siedzisko i podstawa mają ten sam kształt, a połączenie pionowym słupem z małą, rozgałęziającą się częścią tworzy podnóżek.

Projekt Tibu

Rama Tibu wykonana jest ze stali malowanej proszkowo, a siedzisko z ekspandowanego i ognioodpornego poliuretanu w kolorze beżowym lub czarnym. Wersje tapicerowane pokryte są tkaniną Kvadrat Steelcut 2 w 8 żywych kolorach. Od góry do dołu wszystkie użyte materiały mają  jeden kolor. Mechanizm płynnej regulacji wysokości działa po naciśnięciu przycisku. W mgnieniu oka można go dopasować do żądanej wysokości. 

Tibu - reinterpretacja stołka barowego od marki Magis
Rama Tibu wykonana jest ze stali malowanej proszkowo,

„Kolor jest ważny, jeśli chodzi o połączenie elementów i wspieranie historii. W tym celu nadaliśmy każdej części produktu taką samą wagę” – mówią twórcy Tibu, Torbjørn Anderssen i Espen Voll.

Taboret Tibu to doskonały wybór do przestrzeni zarówno domowych, jak i publicznych. Żywy wygląd nadaje każdemu pomieszczeniu miły akcent kolorystyczny, a jego wielofunkcyjność doskonale służy w codziennym użytkowaniu. 

Tibu - reinterpretacja stołka barowego od marki Magis
Kolor jest ważny, jeśli chodzi o połączenie elementów i wspieranie historii

Torbjørn Anderssen i Espen Voll  

Twórcy taboretu Tibu –  Torbjørn Anderssen i Espen Voll urodzili się odpowiednio w Elverum, w 1976 oraz w Trondheim w roku 1965. Oboje pochodzą z niezwykle kreatywnych środowisk. Torbjørn jest synem muzyka i nauczycielki, a Espen synem ceramika i architektki. Po ukończeniu Bergen Academy of Art and Deznak oraz Oslo National Academy of Art rozpoczęli swoją karierę w 2000 roku. 

Tibu - reinterpretacja stołka barowego od marki Magis
Taboret Tibu to doskonały wybór do przestrzeni zarówno domowych, jak i publicznych

Do dziś mówi się o nich, jako o prekursorach wielu trendów w Norwegii.  To oni wzbudzili zainteresowanie kulturą wschodniej Norwegii na skalę międzynarodową. Ich działania zostały ukoronowane nagrodą Söderbergs Award w 2007 roku oraz 10-letnią wystawą retrospektywną  w National Museum of Art, Architecture and Design w Oslo w 2009 roku.

Firma Anderssen & Voll powstała w 2009 roku. Praca artystów obejmuje projektowanie tekstyliów od zastaw stołowych, oświetlenia i mebli do elektroniki. Tworzą dla największych europejskich marek. 

Wśród znajduje się Magis, Foscarini czy Lapalma. Ponadto, Torbjørn Anderssen wykłada na Akademii Sztuki i Projektowania w Bergen.

Zobacz również: Magis – włoska kwintesencja industrialnej magii | Vitra – rodzinna tradycja jak w szwajcarskim zegarku