Szlachetne materiały, jasne i naturalne kolory oraz dopracowana oprawa oświetleniowa – wszystko to sprawiło, że 160-metrowy dom w Gdyni zmienił się w ponadczasową ostoję. Aranżacja autorstwa MAKA Studio powstała w odpowiedzi na potrzeby trzyosobowej rodziny z psem. Inwestorzy marzyli o wnętrzach, które łączyłyby elegancję, subtelność i domowe ciepło. Przytulny dom w stylu modern classic sfotografowała Kateřina Lebedová.
Naturalna gama kolorystyczna w wyrafinowanym wydaniu – drewno i marmur
160-metrowy dom w stylu modern classic został zaprojektowany dla trzyosobowej rodziny z psem. Inwestorzy marzyli o ponadczasowym wnętrzu łączącym elegancję i przytulność. W odpowiedzi na to studio MAKA zaproponowało klasyczne zestawienie drewna z marmurowymi płytami. Aranżację zdefiniowały również jasne, naturalne kolory, które dodatkowo podkreśliły wrażenie przestronności wnętrz. Dla uzyskania upragnionego efektu kluczowe było także zróżnicowane oświetlenie, które pozwala właścicielom tworzyć klimatyczne scenerie.
Do głównej części domu prowadzą przeszklone, dwuskrzydłowe drzwi z naświetlem górnym, które zostały wykonane na specjalne zamówienie. Imponujące wrażenie robi także wysoka na ponad trzy metry strefa salonu. Została ona wyróżniona podświetleniem obwodowym, któremu towarzyszą lampy wiszące i kinkiety. Na szczególną uwagę zasługują dekoracyjne lampy Moooi o lekkiej i urzekającej formie. Do ciekawych elementów, łączących funkcjonalność z estetyką, należy również telewizor Samsung The Frame, który po wyłączeniu pełni rolę obrazu.
Dom w stylu modern classic – dialog elegancji z nowoczesnym minimalizmem
Jadalnia została wyodrębniona ze strefy wypoczynkowej za pomocą drewnianych paneli sufitowych, płynnie przechodzących w minimalistyczną zabudowę ścienną. Elegancką kompozycję dopełnia odrobina złota, pojawiającego się również w kuchni, gdzie dekoracyjne uchwyty stają się biżuterią minimalistycznej zabudowy. Prostym, jasnym frontom meblowym towarzyszą blaty wykonane z konglomeratów kwarcowych oraz heksagonalne płytki w fartuchu kuchennym, wprowadzające delikatny powiew nowoczesności.
Na parterze mieści się również jedna z trzech łazienek – najmniejsza. Pomieszczenie zostało wykończone oryginalnymi drewnianymi panelami ściennymi oraz białymi kafelkami, ułożonymi w jodełkę. Podobne motywy powracają również na piętrze. Zlokalizowana przy sypialni główna łazienka wyróżnia się romantycznym i zmysłowym klimatem oraz oryginalną toaletką. W łazience gościnnej natomiast najciekawszym elementem jest duże lustro o półokrągłym kształcie, który został dodatkowo podkreślony za pomocą światła.
Aranżacja stref prywatnych – w trosce o potrzeby wszystkich domowników
W prywatnej strefie na piętrze nie mogło również zabraknąć przytulnej sypialni. Do atutów pomieszczenia należą odsłonięta konstrukcja i wysokie przeszklenie, dzięki którym całość sprawia wrażenie przestronnej i jasnej. Sypialnia zawdzięcza swój klimat dekoracyjnej tapecie z roślinnym motywem, umieszczonej za tapicerowanym wezgłowiem łóżka. Rolę ozdoby pełni również lampa Vertigo od Petite Friture. Na uwagę zasługują też kinkiety kultowej marki Tom Dixon, oświetlające biurko. Obok sypialni mieści się również funkcjonalna garderoba.
Aranżacja pokoju córki wyróżnia się za sprawą pudrowych kolorów, dzięki którym udało się połączyć subtelną dziewczęcość i ponadczasową klasę. Wykonane na wymiar meble gwarantują funkcjonalność i wygodę, a całość dopełnia tkana huśtawka. Jedynym pomieszczeniem, które zostało wyraźnie wyodrębnione, jest domowe biuro właściciela. Charakter gabinetu definiuje wszechobecny ciemny granat zestawiony z brązowymi meblami. Zaprojektowany przez MAKA Studio dom w stylu modern classic to spójna odpowiedź na potrzeby całej rodziny.
Projekt: MAKA Studio | maka.studio
Zdjęcia: Kateřina Lebedová
Zobacz również:
- Dom z widokiem na las: odkryj miejsce w Polsce idealne do relaksu
- Jak wygląda dom z atrium w środku? Odkryj 300-metrowe wnętrze w Polsce
- Zaskakujący soft loft w projekcie Agnieszki Lesiuk – zobacz dom po remoncie
- Ciepłe lokum dla małżeństwa z dzieckiem – projekt 140-metrowego domu pod Warszawą
- Jak architektka odmieniła 230-metrowy dom pod Poznaniem? Efekty Cię zaskoczą!